Jak se Dušan Felcman objevil v neregistrované Rychnovské hokejové lize?
Jsem 70. ročník a mám věk na to ukončit aktivní kariéru. Čím více to člověk oddaluje, tím častěji pak od fanoušků poslouchá, že má s aktivním hokejem skončit. A to nemám zapotřebí. Myslím, že bych si pořád své odehrál. Chtěl jsem pár zápDUŠAN FELCMANasů nastoupit a myslel jsem, že svoji kariéru ukončím symbolicky v derby třeba proti Semechnicím, ale pravidla RHL nepovolují, abych hrál v jedné sezoně registrovanou soutěž a zároveň městskou ligu. Sice to moc nechápu, ale respektuji to. Slíbil jsem Častolovicím, že jim pomůžu, a proto s nimi odehraji celou sezonu.

Máte za sebou tři kola. Jak hodnotíte úroveň soutěže?
Já mám na ten hokej trochu jiný pohled, takže se mi to hodnotí hodně těžko a vlastně to ani hodnotit nechci. Je to ideální soutěž pro starší chlapy i pro mladé nadšené hokejisty. Oceňuji, že se to hraje bezkontaktně. Kdyby se tady měly zákroky posuzovat stejně jako v normálním hokeji, tak je spoustu zranění. Hráči to musí respektovat a počítat, ale musím říct, že rozhodčí pískají velmi dobře. Navíc je zde malé kluziště, padá hodně gólů a to se musí divákům líbit.

Ve čtvrtek večer jste odehrál zápas svých Častolovic proti Kostelci. Utkání sledovaly dvě stovky diváků, bylo to hodně prestižní derby, které navíc rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější kostelečtí Lvi. Jak jste si tenhle zápas užil?
Bylo to fantastické, až jsem byl překvapený. Tolik fanoušků, takovou atmosféru mohou závidět týmy v krajských soutěžích. Napínavý zápas, celou dobu bylo o co hrát, nakonec nájezdy, to se muselo lidem líbit. Nicméně mě zklamal výkon našeho mužstva, takhle se derby nebojuje. Chyběla nám větší bojovnost, lepší bruslení.

Co tedy zápas nakonec rozhodlo?
Naše nedisciplinovanost a zbytečné fauly. Kostelec skvěle držel taktiku, bránil prostor. Musím říct, že hrál opravdu velmi dobře. Opticky to mohlo vypadat, že jsme lepší svoji hokejovostí a bruslením, ale propadali jsme. Kostelec bránil poctivě ve čtyřech, někdy i v pěti lidech a chodil do brejků. Mohli jsme klidně v prvních půlce zápasu dostat další dva góly.

Jaké jsou ambice Častolovic v letošním ročníku Rychnovské hokejové ligy?
Nevím jaké jsou ambice Častolovic, ale já se chci hlavně hokejem bavit. Už si nepotřebuji nic dokazovat.

Úterý 26. listopadu17.45: IHC Kvasiny – HC Bílý Újezd, 19.45: HC Častolovice – HC Medvědi Rokytnice.
Čtvrtek 28. listopadu16.30: HC Rychnov – HC Predátoři Potštejn, 18.30: HC Sršni Záměl – HC Lev Kostelec, 20.30: HC Panteři Rychnov – HC Sibiř/Zdelov.

Sledujete výsledky svého Opočna?
Samozřejmě, že sleduji a opět vidím problém v neproměňování šancí. Je dobře, že se snaží zapojit mladé hráče. Trochu mě mrzí tréninková morálka. Mladí říkají, že toho mají moc, ale my jsme taky byli 7x týdně na ledě. Je to hodně o psychice, ale jsou druzí v tabulce, pořád mají šanci bojovat o postup do vyšší soutěže. Musí se o to poprat.

Jan Dušek