Čestice – Polička 3:7

Druhý zápas play off začal opět ve vysokém tempu. Domácí se snažili držet krok s favoritem. Jejich snahu však zastavilo vyloučení. V oslabení Čestičtí v 5. minutě poprvé kapitulovali. Přesilovku využil poličský Vašátko – 0:1. Domácí hokejisté poté opět pozorně bránili a stav se podruhé měnil až v 16. minutě, kdy hosté opět využili přesilovou hru, tentokrát Drobným – 0:2. Pak se Čestičtí dostali do přečíslení a ve dvou se řítili na brankáře, jenže největší šanci prvního dějství spálil Jančárek. Gólový účet zahajovací třetiny uzavřel v její poslední minutě poličský Havlíček – 0:3.

Druhá třetina dopadlo z pohledu Čestic lépe. Domácí hráči zlepšili bruslení, což jim přineslo větší množství gólových šancí. Ve 22. minutě snížil Marha (1:3), ale o tři minuty později vedli hosté opět třígólovým rozdílem po trefě Kubáta – 1:4. Čestičtí hokejisté nesložili zbraně a začali hosty přehrávat. Jejich aktivita jim ve 33. minutě přinesla snížení, když hostujícího brankáře prostřelil Mňuk – 2:4. Polička ovšem kontrovala během dvou minut opět kanonýrem Kubátem – 2:5. Gólová nadílka v prostřední části hry pokračovala. Ve 36. minutě Čestičtí potřetí v utkání snížili na rozdíl dvou branek. Střelu od modré tečoval Seibal – 3:5. Gólový účet prostřední dvacetiminutovky podtrhl ve 38. minutě poličský Havlíček – 3:6.

Ve třetím dějství zmrazil čestické naděje Kubát, jenž ve 44. minutě završil svůj hattrick – 3:7. Čestičtí hráči se v závěru utkání snažili o zkorigování nepříznivého stavu, ale bezchybně zvládnutá defenziva hostujícího celku je skoro k ničemu nepustila. V 52. minutě se před brankářem hostí objevil osamocen Marha, ale nevyzrál na něj. Druhou čtvrtfinálovou prohrou se čestičtí hokejisté rozloučili s letošní sezonou. Definitivně ji zakončí v pátek 20. února v restauraci na střelnici v Česticích.

Sokol HC Čestice – Spartak Polička 3:7 (0:3, 3:3, 0:1). Branky: Marha, Mňuk, Seibal – Kubát 3, Havlíček 2, Vašátko, Drobný. Rozhodčí: Martínek – Shejbal, Kuba. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:2. Diváků: 110. Konečný stav série: 0:2. Sestava Sokol HC Čestice: Beránek – Javůrek, Cvejn Miloš, Jiruška, J. Sajdl – Bárta, Jančárek, Marha, Cvejn Michal, Morvai, M. Hvězda, Mňuk, Seibal.