V 15. kole Krajské hokejové soutěže se zástupcům našeho okresu nedařilo, když na soupeřových kluzištích vysoko prohráli.

HC Skuteč – TJ Sokol Semechnice 7:2 (3:0, 3:0, 1:2).
Branky: Komárek, Kusý, Čejgl, Žák, Ondráček, Formánek, Hladík – Hejzlar, Janský. Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Motýl. Vyloučení: 9:5. Bez využití. Diváci: 75. Sestava Semechnic: Chalupný – Novotný, Janský, Pavlík, Gábor – Schejbal, Brandejs, Zošiak – Frýda, Hejzlar, Ryšavý – Kopecký, Červíček, Petr.

Domácí zahájili zápas ve vysokém tempu a již ve 4. minutě se ujali vedení brankou Komárka – 1:0. Po chybě v rozehrávce týmu Semechnic přidala Skuteč další dvě branky. Nejprve se v 10. minutě trefil Kusý a o minutu později Čejgl. Semechnický tým měl na konci první třetiny možnost hrát dvakrát přesilovou hru 5:4, ovšem tuto výhodu nevyužil. S chutí hrající domácí mužstvo přidalo další dvě branky – ve 30. minutě z hole Žáka a Ondráčka. O dvě minuty později se prosadil Formánek a o výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Ve 48. minutě zaznamenal první branku hostujícího týmu Hejzlar po přihrávce od Frýdy a v 50. minutě dorážel Janský – 6:2. Na konečných 7:2 upravil v 55. minutě Hladík.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – Sokol HC Čestice 10:2 (3:0, 5:2, 2:0).
Branky: Kvasnička 3, Rybka, Řehák, Šafář, Voříšek, Teplý, V. Deml, Doha – M. Hvězda, Kupka. Rozhodčí: Parýzek – Habásko, Müller. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 257. Sestava Čestic: Novoradský – Jančárek, J. Sajdl, Jiruška, Burýšek – V. Dvořák, Kupka, M. Hvězda – M. Dvořák, Javůrek, Dočkal – Zdanovec.

Domácí chtěli ukončit sérii čtyř proher za sebou a opět bodovat. Lokomotiva se poprvé prosadila v 11. minutě, kdy při vlastním oslabení otevřel skóre Kvasnička – 1:0. V 15. minutě se trefil z prostoru mezi kruhy Rybka – 2:0. Brankový účet první třetiny zakončil v 17. minutě domácí Řehák – 3:0. Druhé dějství bylo do poloviny zcela vyrovnané. Ve 27. minutě se radovali z branky i hosté. Po chybné rozehrávce se dostal k puku M. Hvězda a svou šanci proměnil – 3:1. Vzápětí opět navýšil vedení domácích Šafář – 4:1. Čestičtí snížili náskok domácích ve 30. minutě po průniku Kupky – 4:2. Potom však hosté totálně odpadli a domácí si otevřeli střelnici. V rozmezí šesti minut vstřelili čtyři branky a rázem byl stav 8:2. Ve třetím dějství hosté bránili jednociferný výsledek. Ve 47. minutě však neuhlídali V. Demla a desátou branku vstřelil v 53. minutě po samostatné akci Doha 10:2.

Příští program – 16. kolo – neděle 26. prosince: HC Čestice - HC Spartak Choceň B (17.00, ZS Třebechovice p. O.), TJ Sokol Semechnice má volno.