Mountfield tak stoprocentně zvládl i druhý duel ze čtyřzápasové série na stadionech soupeřů.

Souboj v Třinci měl dva zásadní momenty. Tím prvním byl gól Dominika Graňáka. Hradecký kapitán v poslední minutě první třetiny zlomil stav 1:1 ve prospěch Východočechů.

Druhá klíčová etapa střetnutí se udála ve třetí třetině. Hradec stále vedl 2:1, když ve 42. minutě skóroval Daniel Rákos, ještě v minulé sezoně opora Třince. Hosté navíc během následujících šesti minut přidali další dva zásahy. V tu chvíli bylo jasno.

Třinec už nedokázal zareagovat a přišel o třetí místo v tabulce. Mountfield se tuto příčku bude snažit udržet v neděli v Karlových Varech.

Třinec - Hradec Králové 1:5

Fakta - branky a nahrávky: 12. Galvinš (Š. Novotný) – 11. Koukal (Paulovič, Linhart), 19. Graňák (Rosandič), 42. Rákos (Vopelka, M. Chalupa), 46. Rosandič (Vopelka, F. Pavlík), 48. Paulovič (Cibulskis, Zámorský). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:2, navíc Polanský (T) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 4593. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:3.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Galvinš, Matyáš, Gernát, D. Musil, M. Doudera, Adámek – M. Růžička, Polanský, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Werek – Svačina, P. Vrána, M. Kovařčík – O. Kovařčík, Š. Novotný, Dravecký. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.
Mountfield Hradec Králové: J. Pavelka – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Graňák – Paulovič, Koukal, M. Chalupa – Dragoun, Cingel, R. Pavlík – Smoleňák, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Rákos, Lessio. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.