To se líbilo. Moc. V předehrávce 31. kola extraligy skolili hradečtí hokejisté na domácím ledě suveréna z Třince. Stačilo jim k tomu 34 vteřin. V tomto rozmezí totiž v závěrečné části padly rozhodují branky Michala Dragouna a Dominika Graňáka.

První třetina? Jednoznačně pastva pro oči. Natěšení diváci viděli čtyři branky, akce střídala akci, nechyběly tvrdé srážky ani další zahozené šance (Chalupa, Rákos). Skóre otevřel už po 59 vteřinách Galvinš. Po krásné Zámorského kolmici srovnal švihem mezi betony Dragoun. Hradec pak předvedl luxusní kombinaci v podání trojice Dragoun - R. Pavlík - Vincour a vedl. Jenže přišla Vincourova chyba v rozehrávce a Hrňa v oslabení trestal (2:2).

Ve druhé části přišel souboj Hrubce s hradeckou koncovkou. Domácí tým nevyužil ani 44 vteřin dlouhou výhodu pěti proti třem. Samostatný nájezd neproměnil Bičevskis, Vincour nastřelil tyč…

Rozhodující úder přišel při třineckém tlaku. Chalupa nabil Dragounovi, a ten dělovkou zařídil vítězný gól. Záhy se trefil ještě Graňák.

Hradec Králové - Třinec 4:2

Fakta - branky a asistence: 4. Dragoun (Zámorský), 10. Vincour (R. Pavlík, Dragoun), 52. Dragoun (M. Chalupa), 52. Graňák (Bičevskis) – 1. Galvinš (Polanský, Adamský), 13. Hrňa. Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Kis, Hanzlík. Vyloučení: 5:6, navíc Kukumberg - Roth oba 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4207. Třetiny: 2:2, 0:0, 2:0.
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Cibulskis – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Rákos, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Bezúch.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Adámek, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera, Matyáš – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Chmielewski, Christov.

Hokejová extraliga - další výsledek - předehrávka 42. kola: Vítkovice – Mladá Boleslav 2:3.