Hokejisté Opočna zahájili novou sezonu v krajské lize Královéhradecka před vlastním publikem, které muselo být po první odehrané třetině velmi spokojené. Baroni totiž odcházeli do šatny na první přestávku s dvougólovým vedením. Do sítě Hronova se dvakrát trefil zkušený Felcman. Skóre zápasu otevřel po přihrávce Bouze a na 2:0 zvýšil v přesilovce po Černíkově asistenci.

Jenže hosté v prostřední třetině manko dvou gólů smazali, když vyrovnávající gól vstřelili na sklonku 32. minuty ve vlastním oslabení.

Třikrát v oslabení

Hronovu se povedl také vstup do závěrečného dějství. Do vedení (3:2) se dostali hned v úvodní minutě závěrečné dvacetiminutovky. Snaha Baronů už další góly do hronovské sítě nepřinesla. Byli to naopak hosté, kteří svoje vítězství pojistili v závěrečné desetiminutovce třemi brankami. Pro opočenské hráče byl nejvíc frustrující fakt, že Hronovští třikrát skórovali ve vlastním oslabení.

Hlas trenéra

Dan Trubač, trenér HC Baroni Opočno: „První třetinu odehráli kluci perfektním způsobem, ale od druhé třetiny nás soupeř začal přehrávat. Často se dostával do přečíslení dva na jedno či tři na dva. Zápas patrně rozhodl rychlý gól Hronova v úvodu závěrečné třetiny. Inkasované branky v závěru zápasu pramenily z naší ofenzivní snahy o vyrovnání.“

Fakta z utkání

HC Baroni Opočno - HC Wikov Hronov 2:6 (2:0, 0:2, 0:4). Branky: Felcman 2 – Matyska, Marek, Milfort, Kozák, Mašek, Šafránek. Rozhodčí: Derner – Votroubek, Kubišta. Vyloučení: 8:8, navíc Čtvrtečka (OPO) 10 min. – Marek (HRO) 5 min. + do konce, Rojšl (HRO) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:3. Diváků: 190.