Hokejistům Opočna se nepovedl důležitý zápas ve skupině o udržení v krajské lize v Trutnově. Po nedělní prohře v Třebechovicích (2:6) neuspěli ani na ledě posledního celku tabulky.

Trutnov – Opočno 5:1

Trutnovští hráči zvládli jedno z klíčových střetnutí v boji o záchranu v nejvyšší krajské soutěži lépe. Mužstvo z Podkrkonoší před středečním duelem ztrácelo na Opočno šest bodů a mělo doslova nůž na krku. Pokud by totiž v domácím prostředí prohrálo, bylo by prakticky odsouzeno k sestupu.
Trutnovští však k zápasu měli k dispozici dokonce čtyři útoky a perfektně jim vyšel vstup do zápasu. Hned ve 4. minutě skóroval Javůrek. Do konce třetiny domácí přidali ještě druhou branku a získali tak potřebný klid.

Rozhodlo se v půli
Rozhodující čtyřminutový úsek přišel v polovině zápasu. Opočenští Baroni za stavu 3:1 promarnili dvě dvojnásobné přesilovky. Rozhodujícím způsobem se na tom podepsal výborný výkon trutnovského brankáře Škopa, který opočenské střelce v rozhodujících momentech vychytal. Často i se štěstím. Hosté nastřelili břevno a tyč. Ve třetím dějství Trutnovští přidali další dva góly a definitivně rozhodli.

Tým Opočna nyní čekají tři utkání v řadě před vlastním publikem. V neděli změří síly s Novým Bydžovem, ve středu hostí Třebechovice a v neděli (24. února) sehraje patrně existenční odvetu s Trutnovem.

Bahník volal po psychologovi

Ohlasy trenérů po důležitém střetnutí krajské hokejové ligy v Trutnově.

Opočno - Trenérovi opočenských hokejistů ještě včera, den po prohře v Trutnově (1:5), nebylo příliš do řeči. „Stále nad tím dumám, a nemůžu přijít na to, proč jsme soupeři odevzdali zápas tak lacino,“ přemítal Josef Bahník (na snímku). „Patrně bychom měli k mužstvu angažovat psychologa nebo jít do hospody a pořádně se opít. Naši hráči si příliš uvědomovali důležitost střetnutí a nezvládli ho. Podobně jsme selhali v souboji s Trutnovem na domácím ledě v polovině ledna.“

Bahník hovořil o přemotivovanosti. „ Dostaneme první gól a hráči ztratí nadhled. Začnou blbnout. Dělají věci, které nemají zažité. Každý to chce rozhodnout sám. Začnou sólovat, nenahrají si, a vyrábí další a další chyby. Chvílemi to pak vypadá, že jejich výkon není dostatečně bojovný, a že jim je jedno, zda prohrají, ale tak to rozhodně není. Jsem s nimi skoro každý den, takže je znám velmi dobře.“

Podle opočenského trenéra se klíčové okamžiky odehrály v polovině zápasu. „Promarnili jsme dvě dvouminutové přesilovky pět na tři. Domácí měli štěstí, protože jsme nastřelili břevno, tyčku, puk se kutálel před brankovou čárou, ale do sítě jsme ho nedotlačili. Pak jsme inkasovali čtvrtý gól a bylo definitivně po zápase. “

Bahníka mrzí, že se mu rozpadl první útok (absence Jedličky a Čtvrtečky) a že další útočník Židík se teprve vrací do obvyklé herní pohody. „Nechceme však brečet. Záchranu máme ještě stále ve svých rukou. Věřím tomu, že v domácím prostředí hrajeme lépe než na cizích kluzištích. Nyní nastoupíme třikrát za sebou doma. Doufám v obvyklou podporu opočenských fanoušků. Máme tři body náskok, který chceme udržet,“ zůstává opočenský lodivod optimistou.

A jak viděl duel na trutnovském ledě trutnovský trenér Jiří Bermann? „Chtěli jsme utkání za každou cenu vyhrát. Po dlouhé době jsme se k mistrovskému zápasu sešli v téměř kompletní sestavě. Myslím si, že rozhodovala i fyzická kondice. Měli jsme ve hře tři kvalitní útoky a projevili větší vůli po vítězství.“

 

MIROSLAV SIXTA
MICHAL BOGÁŇ