Jaroměř – Opočno 6:2

Již druhá střela na branku Opočna skončila v síti, a to v čase 2:15 z hokejky Hamáčka. Za Francovo vyloučení Opočno pykalo ve 13. min., kdy se prvního gólu v mistrovském utkání dočkal Vejman. Z dalšího útoku trefil tyč Krause. Přes šance Jaroměře náskok nenarostl, naopak opočenský Rail v závěru snížil na 2:1.

Ovšem třetí gól v síti hostí dělila necelá minuta, rozdělená přestávkou, když Hamáček příklepem vnesl klid na domácí hokejky – 3:1. V čase 22:50 došlo k nepříjemnému zásahu kotoučem hlavního rozhodčího Padevěta. Další branky ze strany Jaroměře měl na hokejce Krause, z brejku Jurča, ale souboj s brankářem oba prohráli. V závěru třetiny fauloval domácí Drašnar, oslabení jeho spoluhráči zvládli bez úhony, pouze do přestávky.

Po necelé půlminutě závěrečné části hry snížil nejlepší opočenský střelec Felcman na 3:2. Jako správný kapitán se ukázal domácí Hamáček, který dal čtvrtý gól ve 44. min. Jaroměř gól neuklidnil, neboť po odpískaném faulu hostí zbytečně zasáhl Merkl a byla z toho na ledě mela a pořádně se zaplnila trestná lavice – navíc Merkla a Herzána rozhodčí poslal předčasně pod sprchu. Štěstí se přiklonilo na stranu domácího útočníka Křepinského ve 47. min. a bylo to již o tři góly v rozdílu skóre. V 58. min. se vydal na výlet z obrany Kukal, kotouč se dostal k Jurčovi a ten nekompromisním švihem uzavřel skóre zápasu.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „Odehráli jsme dobré utkání se špatným koncem. Za stavu 3:2 domácím pomohl sudí. Za předvedený výkon však hráče musím pochválit.“

Sestava HC Opočno: Kopecký - Serbousek, Tláskal, Herzán, Petr, Žid – Černík, Felcman, Židík - Čtrvrtečka, Roháček, Slezák – Franc, Havlíček, Rail – Lukášek, Přibyl.

Krajská liga dnes (středa) pokračuje zápasy devátého dějství. Opočno se představí v Hronově. Další program: Jaroměř – Náchod, Nové Město – Dvůr Králové, Třebechovice – Nový Bydžov vše 18.00.

(jv, six)