Krajská liga - 22. kolo

Třebechovice p. O. - Opočno 3:1

Sestava HC Opočno: Bláha – Jakl, Franc, Vedral, Veselý, Jedlička, Hejduk – Chmelík, Černík, Adolf, Řehák, Šafář, Slezák, Rail, Srpek, Škrabal.

Do první šance zápasu se dostal hned v 1. minutě po nabídce Wolfa exopočenský Píč, ale jeho slabé zakončení zlikvidoval Bláha. Větší důraz v zakončení prokázal ve 3. minutě hostující Černík, kdy svojí dorážkou na brankovišti otevřel skóre utkání – 0:1. Poté domácí bez úhony přestáli dvě po sobě jdoucí oslabení, 49 vteřin i při dvojnásobném přečíslení. V 9. minutě se při svém prvním střídání dostal do brankové příležitosti T. Drašnar, ale jeho slabou střelu z mezikruží chytil pozorný Bláha. Do konce třetiny se Třebechovičtí do zápasu nedostali ani ze dvou přesilových her a do kabin šli veseleji hosté.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, ale bez gólového efektu. Ve 25. minutě sestřelil hostujícího obránce střelou od modré Hornyš, z pokračující akce Hubáček dopravil kotouč do branky, ale rozhodčí hru přerušil a branka tak nemohla být uznána. O minutu později se již bylo vyrovnáno, T. Drašnar předložil lahůdkovou nabídku před branku Wolfovi, pro kterého již nebyl problém zakončit do poloprázdné branky – 1:1. Druhá desetiminutovka této třetiny již moc pohledných akcí nepřinesla ani na jedné straně.

V závěrečné třetině to byl souboj domácích hráčů s brankářem Bláhou, který dlouho svými zákroky držel šance hostů. Opočenská defenzíva odolávala až do 53. minuty, kdy hostujícího brankáře překvapil svým výpadem zpoza branky Šeda a strhl vedení na domácí stranu – 2:1. V 56. minutě ho napodobil Hubáček a i on po vyjetí zpoza branky překonal hostujícího brankáře střelou pod horní tyčku – 3:1. V závěrečných minutách si domácí vedení uhlídali, opočenští hokejisté se však za svůj výkon stydět nemusejí.