Opočno – Třebechovice 1:7

Do opočenské branky se postavil junior Blasko a navzdory sedmi obdrženým brankám rozhodně nezklamal. Po sedmém gólu ho nahradil zkušený Kopecký, jenž až do závěrečné sirény neinkasoval.
Hosté se v průběhu úvodní třetiny dostali do vedení Hlouškovou brankou. Dvoubrankový náskok Třebechovicím přinesl gól ve vlastním oslabení. Baroni však na Prajslerovu trefu dokázali odpovědět během necelé minuty. Krátce poté, co začala poslední minuta úvodní třetiny využil Franc přesilovku. Z kontaktního gólu se však Baroni radovali pouze během první přestávky.
Šestnáct vteřin po návratu mužstev ze šaten se totiž podruhé v utkání trefil hostující Hloušek. Prostřední část hry se opočenským hokejistům nepovedla. Hostům se dařilo skórovat během dvou minut na přelomu 28. a 29. minuty a stejný kousek se jim povedl ještě jednou před druhou přestávkou. Na šestigólovém rozdílu se v závěrečné třetině se už nic nezměnilo.
Opočenský tým obsadil v konečném pořadí první části krajské ligy předposlední příčku. Výsledky posledního kola rozhodly o tom, že opočenští Baroni se ve druhé části soutěže utkají ve skupině B s posledním Novým Bydžovem a Hronovem. Výsledky z úvodní části se započítávají. Tým, který po skončení 2. části bude na posledním místě, sestupuje, pokud bude v příští sezoně zřízena krajská soutěž. Vítěz skupiny B a druhý tým budou hrát se dvěma nejhoršími celky skupiny A play out o konečné umístění na 5. až 8. místě.
Druhá část sezony v krajské lize odstartuje ještě před vánočními svátky. Opočno v neděli hostí poslední Nový Bydžov, který v sezoně už dvakrát porazilo – 5:1 a 8:2.

Hlas po utkání a fakta

„Rozloučení se základní částí skončilo nevalně. Hosté nás v prostřední části naprosto jasně přehráli a pěti góly ve druhé třetině určili výsledek celého utkání. Premiéra mezi dospělými se juniorskému gólmanovi Vojtovi Blaskovi povedla. Navzdory sedmi inkasovaným gólům nezklamal. Začátek nedělního utkání s Novým Bydžovem se z organizačních důvodů dozvíme až později. Bude se hrát buď od 17, nebo 18 hodin,“ ohlédl se za posledním střetnutím první části krajské ligy Gustav Gábor, předseda HC Opočno.

HC Opočno – SK Třebechovice 1:7 (1:2, 0:5, 0:0). Branky: Franc – Hloušek 2, Prejsler, Rejzek, Erban, Vinopal, Mlateček. Rozhodčí: Derner - Kubišta, Pošvář . Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváků: 100.
Sestava HC Opočno: Blasko (38. Kopecký) - Čtvrtečka, Felcman, Franc, Havlíček, Herzán, Lukášek, Přibyl, Petr, Rail, Roháček, Serbousek, Škrabal, Slezák, Žid.