Úspěšné tažení skupinou B v krajské lize dotáhli opočenští Baroni do zdárného konce. Ve druhé části sezony se tým HC Opočno naladil na vítěznou vlnu. Nad Hronovem a Novým Bydžovem vyhráli od konce roku všech osm zápasů. Jediný bod Baroni ztratili po vítězství v Hronově těsně před Vánoci. V předvečer Štědrého dne totiž zvítězili až v prodloužení. Úspěšnou sérii zakončili svěřenci trenérů Trubače a Vrátného ve středečním předposledním střetnutí skupiny B, v němž počtvrté za sebou zdolali Wikov Hronov 5:3. Dvakrát se v utkání střelecky prosadili domácí Židík a hronovský Šakarov.

Opočno – Hronov 5:3

V mrazivém podvečeru nejchladnějšího dne letošního roku se vedení ujali už ve 4. minutě hosté. Do šaten na první přestávku však už odcházeli lépe naložení opočenští hráči. V polovině 15. minuty po přihrávce Černíka vyrovnal Židík a do vedení poslal Barony Havlíček, přičemž asistenci si připsal Slezák - 2:1. V prostřední třetině, kterou poznamenalo časté vylučování, navýšil vedení Opočenských Felcman. Hronovští nerezignovali a ještě před druhou přestávkou srovnali ve skóre zápasu krok. Na 3:2 snížil svým druhým přesným zásahem hronovský kanonýr Šakarov a vyrovnání zařídil Kozák.
V závěrečné dvacetiminutovce bruslili lépe domácí hokejisté, a zejména proto se dokázali prosadit i v koncovce. Vítěznou branku vstřelil na sklonku 49. minuty Židík a o gólovou pojistku se pak postaral Rail – 5:3.

„Jsem rád, že se nám Hronov podařilo ve velkém mrazu porazit počtvrté za sebou. Rozhodla až závěrečná třetina, kterou jsme vyhráli 2:0 především zásluhou lepší fyzické kondice,“ ohlédl se za posledním vystoupením Baronů ve skupině předseda HC Opočno Gustav Gábor a vzpomenul nejbližší program. „Do bojů o konečné páté místo vstoupíme na domácím zimním stadionu v neděli 7. února od 17 hodin. Soupeřem nám bude mužstvo BK JTC Nová Paka. Odveta se hraje o týden později na hřišti soupeře.“

Druhou dvojici takzvaného play out tvoří Hronov a Dvůr Králové. Vítězové se utkají o konečné páté místo. Mezi poraženými se rozhodne o tom, kdo skončí na sedmé příčce. Na posledním místě se umístili hokejisté Stadionu Nový Bydžov, pro něž po nedělním zápase s Hronovem letošní sezona skončí.“
HC Opočno- HC Wikov Hronov 5:3 (2:1, 1:2, 2:0). Branky: 14:33 Židík (Černík), 18:06 Havlíček (Slezák), 23:52 Felcman (Škrabal), 48:57 Židík, 53:40 Rail(Lukášek) – 3:43 Šakarov (Kozák), 29:26 Šakarov (Mlateček), 33:36 Kozák (Hornyš). Vyloučení: 10:8, navíc Rojšl 5 minut + OK a Kozák (oba Hronov) 10 OT. Využití: 1:1.

HC Opočno: Krulich - Felc〜man, Pavlík, Roháček, Tláskal, Serbousek, Žid - Židík, Černík, Čtvrtečka, Slezák, Havlíček, Přibyl, Škrabal, J. Lukášek, Rail, Cvejn.