OBRAZEM: Baroni dno ligové tabulky neopustili

Opočno - Hokejoví Baroni při volném losu týmu Nové Paky promarnili ve 13. kole krajské ligy možnost odpoutat se ode dna tabulky. Na vlastním ledě podlehli soupeři z Náchoda.

12.12.2008

Opočno – Náchod 1:4.Foto: Jan Ježdík

Hokejisté Opočna byli blízko tomu, aby proti Náchodu bodovali, ale nezvládli koncovku středečního zápasu

Opočno – Náchod 1:4

Opočenští zahájili utkání pasivně. Obě mužstva se během úvodní dvacetiminutovky ubránila ve dvou oslabeních. Náchodští hokejisté měli do první přestávky herní převahu, ale domácí obrana s gólmanem Hradeckým náporu hostů odolali.

Druhou třetinu zahájil Náchod v oslabení. Opočenští však tři čtvrtě minuty dlouhou výhodu nevyužili, naopak půl minuty po návratu vyloučeného Musila otevřel skóre zápasu Koutský. Pak se domácí bránili při několika přesilovkách Náchoda, čtvrt minuty dokonce jen ve třech. Brankový stav se však měnil až ve 36. min., kdy se za Hradeckého záda trefil Škoda a hosté vedli rozdílem dvou branek - 0:2.

Naději na bodový zisk vykřesal Baronům v šesté minutě závěrečné třetiny Čtvrtečka, který se po přihrávkách France a Černíka trefil v přesilové hře - 1:2. Hosté se po kontaktním gólu Baronů viditelně začali strachovat o výsledek. Utkání nabylo na dramatičnosti a domácí si v čase 56:52 vzali oddechový čas, aby se nadechli k závěrečnému náporu a pokusu o zvrat. Jenže nervózní závěr zápasu lépe zvládli hostující hráči. Po minutě se jim povedlo zvýšit na 3:1. Domácí se nevzdali a dvě minuty před koncem se v přesilové hře odhodlali ke hře bez brankáře. Power play však Baronům snížení nepřineslo. Naopak náchodský Chudý pojistil vítězství hostů gólem do prázdné branky - 1:4.

Fakta a sestavy

HC Opočno - HC Náchod 1:4 (0:0, 0:2, 1:2). Branky: 46. Čtvrtečka – 22. Koutský, 36. Škoda, 58. Musil, 59. Chudý. Rozhodčí: Padevět - Rozsypal, Maštalíř. Vyloučení 9:11 navíc Komárek (Náchod) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení 0:1. Diváků: 250. HC Baroni Opočno: Hradecký (Kotrla) - Bouz, V. Černík, Čtvrtečka, Felcman, Franc, Klug, J. Lukášek, Mervart, Petr, Přibyl, Roháček, Serbousek, Slezák, Šitina, Škrabal, Tláskal, K. Žid, Židík, V. Lukášek.

Autor: Miroslav Sixta

12.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Klára Dostálová

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Častolovická ulice se otevřela autům. S měsíčním zpožděním

Kraj dostal nové léčebné zařízení

Královéhradecký kraj - Nová hyperbarická komora se v pátek v 11 hodin slavnostně otevřela v Rehabilitačním ústavu Hostinné. V Královéhradeckém kraji je pouze jedno léčebné zařízení tohoto typu, a to právě v Hostinném.

Studenti v kraji volili hlavu státu

Královéhradecký kraj - Výsledky studentských prezidentských voleb jsou už známé. Středoškoláci nanečisto volili prezidenta i na středních školách Královéhradeckého kraje.

Dětenický betlém znovu ožívá

Královéhradecko, Dětenice - Příběh dětenického betléma, jehož počátek se datuje do devatenáctého století, ožívá v jednadvacátém století.

Zima, vítr, sníh. Běželo se znovu až do oblak

Východní Čechy, Dolní Morava - Pocitových mínus deset hlásil meteoservis na hřebeni sjezdovek na Dolní Moravě. „Krásné zimní počasí,“ radoval se Ondřej Fejfar, který tu na třetí pokus vyhrál Běh do oblak. Krutý přes tříkilometrový výšlap a zároveň parádní zahájení zimní sezony pod Králickým Sněžníkem.