Baroni prohrávali již 0:3, ale bojovným výkonem dokázali snížit na rozdíl jednoho gólu. Místo vyrovnání však v 57. minutě přišla rozhodující čtvrtá trefa hostů. Ve středu 4. října se Opočno od 18 hodin představí v Jaroměři.

Opočno - Třebechovice 2:4

HC Opočno: Bláha – Hejduk, Jakl, Jedlička, Píč, Vedral, Franc – Černík, Chmelík, Lukášek, Rail, Rejchrt, Řehák, Slezák, Srpek, Škrabal, Vencl, Žid.

Úvod zápasu vyšel hostům, kteří první přesilovku proměnili ve vedoucí branku. V 5. min. T. Drašnar z rohu našel na kruhu Součka a ten střelou pod horní tyčku otevřel skóre – 0:1. Ve 12. minutě vybojoval v rohu kotouč Šeda a po vyjetí před branku jej předložil J. Drašnarovi, pro kterého nebyl problém uklidit do prázdné klece – 0:2.

Také v úvodu druhé třetiny se domácí provinili faulem, který hosté potrestali brankou. Po obléhání opočenské svatyně gólmana Bláhu prostřelil T. Drašnar – 0:3. Ve 31. minutě také domácí využili výhodu přesilové hry, když se kotouč odrazil před branku k volnému Venclovi a ten nad ležícího brankáře Petrů rozvlnil síťku – 1:3. Několik dalších vyloučení na obou stranách již další brankové šance nepřineslo.

Jak druhá třetina skončila, tak začala i ta závěrečná. Opět několik nedovolených zákroků na obou stranách a série vyloučení. Když už se zase po delší době hrálo v pěti na obou stranách, tak chybné střídání Třebechovic potrestal Srpek, když procedil kotouč za brankovou čáru – 2:3. Baroni zadělali na pořádné drama. Změnu ve skóre nepřinesla ani další přesilovka při vyloučení Vedrala, a ani ta domácí při vyloučení Součka. Rozhodnutí přinesla akce v 57. minutě, když rychlý výpad ze středního pásma zakončil střelou Dittrich, brankář Bláha vyrazil kotouč přímo na hůl Wolfa a ten bekhendem dorazil do opuštěné klece – 2:4.

Ilustrační foto.
Posázavské derby se hrálo jen necelé čtyři minuty