Baroni v úvodu utkání 16. kola krajské ligy favorizovaný Dvůr Králové dokonale zaskočili. Už v 10. minutě se jim podařilo překonat ligového gólmana Libora Bartu potřetí a vyhnat ho z branky. Opočenští hokejisté za chvíli dokonce zvýšili na 4:1, ale hosté se brzy vzpamatovali a ještě před první přestávkou dosáhli kontaktního gólu na 4:3.

Opočno – Dvůr Králové 4:9

Do druhé části se do dvorské branky vrátil Barta a ve zbývajících čtyřiceti minutách již neinkasoval. Rozhodla šestiminutovka ve druhé části prostřední třetiny (32. až 38. minuta) během níž hosté skórovali čtyřikrát! Dvůr Králové třikrát využil přesilovku.

„Ani výborný start do utkání nám bohužel nepřinesl slušný výsledek. Ligového Bartu sice Škrabal brzy vyhnal na střídačku, ale zbytečný kontaktní gól v závěru třetiny nastartoval Dvůr k obratu. Opět se projevila naše stará bolest – nedisciplinovanost přinášející zbytečná vyloučení… Bohužel někteří hráči postrádají smysl pro zodpovědnost jak na ledě, tak i na střídačce,“ ohlédl se za utkáním Gustav Gábor, předseda HC Opočno.

Fakta – branky a asistence: 4. Felcman (Bouz), 9. Škrabal (Franc), 10. Havlíček (Slezák), 15. Škrabal (Serbousek) – 6. Motl, 15. Svoboda, 20. Voděrek (Vitebský), 32. Vítek (Motl), 33. Svoboda (Všetečka), 38. Říčař, 38. Hamerský (Kubelka), 46. Rychtera (Říčař), 57. Kubelka (Vítek). Rozhodčí: Havelka – Janovský, Machač. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváků 260.

HC Baroni Opočno: Kopecký – Bouz, Čtvrtečka, Felcman, Franc, Havlíček, Herzán, Lukášek, Přibyl, Petr, Rail, Roháček, Serbousek, Škrabal, Slezák, Tláskal, Žid, Židík. (six)