Vedení Oblastní hokejové ligy společně s hokejovým klubem Rychnov nad Kněžnou se rozhodlo v sobotu 29. prosince uspořádat hokejové All Star Game Východ vs. Západ.

Za tým Západu nastoupí vybraní hokejisté z Čestic, Rychnova, Řetové, Třebechovic a Voděrad, trenérem bude Miroslav Resler z Řetové. Za tým Východu se představí hráči z Dlouhoňovic, Králík, Lanškrouna, Semanína a Žamberka pod vedením kouče Františka Brožka ze Žamberka. Z každého týmu se v utkání předvedou tři hokejisté, které nominuje jednotlivý hokejový oddíl. Prvních šest týmů tabulky dodá také po jednom brankáři.

HC Město Rychnov nad Kněžnou budou reprezentovat brankář René Toman a hráči Filip Šveřepa, Michal Cvejn a Marek Šťastný.
V nominaci HC Sokol Čestice jsou brankář Radovan Antl a hráči Jakub Sajdl, Miroslav Jiruška a Lukáš Jiruška.

Před samotným zápasem se uskuteční rovněž dovednostní soutěže, a to jak týmové Východ versus Západ, tak také individuální.

1. Razance střely:

Na tuto disciplínu se pořadatelům povedlo zapůjčit speciální měřící radar s externím LED displejem. Z každého týmu bude střílet pět různých hráčů, které vybere kapitán a každý střelec bude mít tři pokusy. Vítězem se stane hráč s nejtvrdší střelou a připíše na konto týmu jeden bod. Držitel nejtvrdší rány bude oceněn individuální cenou.

2. Rychlost na jedno kolo:

Na každé straně se představí tři bruslaři systémem jeden proti jednomu. Rychlostní závod se pojede proti směru hodinových ručiček a každý pojede pouze jednou. Nejrychlejší bruslař opět zajistí svému týmu bod a vítězem se stane tým, který v součtu nasbírá více bodů. Hráč s nejrychlejšími bruslemi opět získá individuální ocenění.

3. Přesnost střelby:

Kapitán nominuje do této disciplíny tři hráče, kteří se budou snažit trefit jednotlivé rohy branky. Každý bude mít k dispozici šestnáct kotoučů. Vyhrává hráč, který v duelu trefí všechny rohy na co nejméně puků. V případě shody se vítězem stane hráč, který střílel rychleji a získá tak bod pro svůj tým. Opět bude vyhodnocen nejlepší jednotlivec.

4. Slalom s pukem:

Účastní se čtyři hráči z každého týmu systémem jeden proti jednomu. Jedná se o štafetový závod. Závod vyvrcholí v okamžiku, kdy poslední hráč ve štafetě trefí prázdnou branku. Pokud se mu to nepodaří, musí pro puk dojet a dostat jej za brankovou čáru. Vítězí mužstvo s nejkratším časem.

5. V případě rovnosti bodů z týmových soutěží, bude dodatečná soutěž v rychlosti na tři kola.

Nájezdy:

Individuální soutěž pro střelce i gólmany zároveň – nezapočítává se do celkové soutěže týmů. Tři různí hráči z každého týmu utvoří šestičlennou skupinu. Hráči jedou postupně na každého gólmana – 6 nájezdů za sebou na jednoho brankáře, poté jde do branky druhý brankář atd. (celkem 6 gólmanů). Po každé sérii si hráči otočí pořadí nájezdů a ten kdo jel první pojede v další sérii poslední atd. Vítězí a je individuálně odměněn hráč s více proměněnými nájezdy, stejně jako gólman s nejméně obdrženými góly.

Aby měl tento systém bodování obou mužstev význam, tak mužstvo, které dovednostní soutěže celkově vyhraje, bude nastupovat do All Star zápasu za stavu 1:0.

Časový harmonogram

Sobota 29. prosince – začátek v 18.00: nastoupení hráčů + los gólmanů

– dovednostní soutěže (30 minut)
– exhibice rychnovských hokejových nadějí
– divácká soutěž (10 minut)
– úprava ledu
– 19.30 All Star zápas Východ vs. Západ

Zápas 3x 15 minut čistého času, dvakrát úprava ledu, dva rozhodčí, hra dle pravidel ČSLH s omezením kontaktní hry bez vyloučení (za každý přestupek se jede rovnou nájezd).

(bed, dr)