Do sportovního areálu se sjelo celkem 34 družstev, která byla rozdělena do mladší a starší kategorie. Soutěžní den byl zahájen v 9 hodin nástupem všech družstev. Děti i přítomné pozdravila paní starostka obce Trnova Petra Hartmanová, dále hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a senátor Miroslav Antl.

Mladí hasiči soutěžili v disciplínách: „štafeta požárních dvojic“ a „štafeta CTIF.“ V těchto disciplínách děti prokazovaly svoji zručnost v rozmotávání a smotávání hadic, šikovnost při překonávání překážek a rychlost v běhu. Na každou disciplínu měly dva pokusy. V průběhu celého dne bylo pro soutěžící i jejich doprovod připraveno bohaté občerstvení. Po odběhnutí posledního družstva následovalo netrpělivé čekání na vyhlášení výsledků. O celkovém výsledku rozhodoval součet umístění z jednotlivých disciplín. Některá družstva měla součet stejný, a tak o konečném pořadí rozhodl součet časů.

A kdo si domů odvezl poháry a medaile? Letos se nejvíce dařilo místním. Jak v kategorii mladších, tak i starších zvítězili, a zlaté medaile obdrželi mladí hasiči z Houdkovic. Mladší obě disciplíny vyhráli, starší byli nejrychlejší ve štafetě požárních dvojic a třetí ve štafetě CTIF a díky lepšímu součtu časů celkově vyhráli. Na druhém místě se v kategorii mladších umístily děti z Ohnišova a na třetím místě děti z Bystrého v Orlických horách. V kategorii starších se na druhém místě umístili mladí hasiči z Opočna a na třetím skončilo družstvo z Černíkovic.

Všechna zúčastněná družstva obdržela diplomy a věcné ceny. Soutěž se uskutečnila za finanční podpory Královéhradeckého kraje.