Nevydařený nedělní zápas s Příbramí (0:1) zanechal Romanu Fischerovi nejhlubší ránu na duši. Kapitán a tahoun „votroků“ neproměnil v 65. minutě za nepříznivého stavu pokutový kop a hradečtí fotbalisté museli skousnout po Liberci a Spartě třetí porážku v řadě. „Beru to na sebe,“ hlesl zničený středopolař.

Po skvělém startu do ligy přišly tři porážky. Jak z toho ven?
Je to každopádně nepříjemná situace. Příbram jsme měli porazit. V prvním poločase se soupeř dostal třikrát k brance, měli jsme převahu, vytvořili si i šance. Bohužel jsme je nedali. V druhé půli přišla krásná branka Tarczala, který to už podruhé za sebou parádně trefil. Naše neúspěšné tažení jsem dovršil neproměněnou penaltou. I přesto jsme ještě nějaké náznaky měli. Pomohl nám příchod Malinského. Ale nestačilo to.

Pokutový kop jste namířil vysoko nad. Co se stalo?
Chtěl jsem to kopnout doprostřed, jelikož jsem viděl, že Hruška jde do strany. Nějak se mi to svezlo nahoru. Penalty musím dávat. Beru to na sebe, i když jsme měli i jiné možnosti.

V minulosti jste byl jistým exekutorem. Zkusil jste nyní vymyslet jiné zakončení?
To ne. Snažil jsem se dělat všechno stejně. Zase jsem se koukal na gólmana… Kdybych trefil bránu, tak neměl šanci. Nemyslím si, že by to bylo jen o penaltě. Zklamali jsme v zakončení. Zelí (Zelený), Dvořka (Dvořák) i já jsme měli další příležitosti, jenže nedáme nic.

Tři zápasy jste nedali gól. Nevybrali jste si přísun štěstí při tříbrankovém vítězství v Teplicích?
To ne. Přece se nebudeme rouhat. (hořce se usměje) Všichni po druhém kole říkali, že jsme se v koncovce zlepšili, jenže to asi byla jen shoda náhod. S Libercem jsme neměli žádnou šanci, na Spartě druhý poločas pár a proti Příbrami celkem dost. Jenže nemáme z toho ani gól, ani bod.

Nemáte strach, že se budete střelecky trápit stejně jako v průběhu loňského podzimu?
Nesmíme takhle uvažovat. Je to nepříjemné a k zamyšlení třetí zápas po sobě nedat branku. Musíme se zlepšit. Nic jiného nám nezbývá. Aspoň že se do zakončení dostaneme. Pokud bychom ani šance neměli, bylo by to daleko horší.

Představila se v Hradci jiná Příbram než v minulé sezoně?
Nemyslím si. Deklarovali, že budou hrát útočně, že změnili styl. Jenže stejně zalezli na svoji půlku, měli z nás respekt. Budu se opakovat, je to jen o našich šancích.