Ohnišov – Kostelec n. O. 5:0
Fakta – branky: 42. Krpata, 43. Kulovaný, 47. Nožka, 75. Macháček, 80. Kulovaný. Rozhodčí: Vlachynský. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (66. Lohnický). Diváci: 50. Poločas: 2:0. Ohnišov: Pecka – Hronovský, Bálek, Štěpán, Fiedler (85. Martínek) – Krpata, Kratěna, Macháček, Mityska – Nožka, Kulovaný. Kostelec n. O.: Lohnický –  Scholze, Řehák, Bolehovský, Málek – Mlynář, Klapal, Plocek (60. J. Šrámek), Málek (66. Rek) – Tichý, Bulavcsjak.

Okresní derby začalo šancemi na obou stranách. Již ve druhé minutě domácí Macháček postupoval sám na Lohnického, který jeho střelu vyrazil na roh. O minutu později na druhé straně z vyložené šance Bulavcsjak přestřelil branku. Podobně si počínal v 10. minutě Lukáš Šrámek. Blízko vstřelení gólu byl po rychlém brejku Nožky v 11. minutě Kulovaný, ale hlavičkoval nepřesně. Skóre se změnilo až v závěru prvního poločasu, a to hned dvakrát po sobě po trestných kopech Macháčka. Jako první se trefil hlavou Krpata a druhý gól přidal z dorážky Kulovaný.

Hned po změně stran po akci Kulovaného zvýšil Nožka na třígólový rozdíl. Hosté se tlačili před ohnišovskou branku, ale jejich koncovka byla zakletá. V 50. minutě Mlynář z několika kroků překopl prázdnou branku a další střely mířily rovněž vedle. V 66. minutě zastavil Nožkovo sólo faulem brankář Lohnický, který byl vyloučen a domácí navíc kopali penaltu. K její exekuci se postavil Macháček, ale jeho střelu střídající Michal Rek vyrazil. V dalším průběhu se do stoprocentní šance dostal Bulavcsjak, ale místo střely hledal J. Šrámka. Stejný hráč v 75. minutě nastřelil břevno a završil tak zmar kosteleckých hráčů. Tečku za utkání udělala Macháčkova střela do tyče a Martínková dorážka vysoko nad.

Hlasy trenérů
Jiří Klemenc (TJ Start ZD Ohnišov): „Vítězství je pro nás nesmírně důležité. Náš výkon sice nebyl příliš kvalitní, kluci si nevěřili, ale štěstí se přiklonilo na naší stranu. Musím je pochválit za bojovnost a za vstřelené góly, kterých mohlo být ještě víc. Soupeř byl na tom herně podobně, vytvořil si rovněž šance, ale na rozdíl od nás je neproměnil."

Stanislav Mára (FC Kostelec nad Orlicí): „Porazili jsme se sami vlastními chybami a vlastní nemohoucností. Šancí jsme měli minimálně na pět gólů, ale dnes jsme neproměnili vůbec nic. Za stavu 0:3 jsme otevřeli hru a soupeř chodil do otevřené obrany a pak už nebylo co řešit. Dnes jsme podali nejhorší výkon co pamatuji. Musíme se z toho poučit a doufám, že tak hanebný výkon se nebude opakovat."