„Je to pro mě nová zkušenost, výzva. Věřím, že se tady můžu jen zlepšit,“ řekl Kropáček, útočník z Domažlic, který na podzim v České fotbalové lize nastřílel sedm branek.

Proto si ho Hradec všiml.

V případě Eliáše zase pomohly dva faktory. Zaprvé hrál v Králově Dvoře pod vedením Jiřího Saboua, který se stal novým výkonným ředitelem hradeckého klubu. Má tedy detailní znalosti o kvalitě i charakteru hráče. Zadruhé je to jeho Eliášova nátura.

Zimní příprava fotbalistů FC Hradec Králové.„Mojí předností je defenziva, bojovnost a srdce,“ zhodnotil sám sebe záložník, který na první trénink vyfasoval číslo 28.

Pro oba fotbalisty jde nejen o výkonnostní posun, ale také o vyšvihnutí se do plně profesionální soutěže. „Doteď byl pro mě fotbal koníček, třetí liga je poloprofesionální. K tomu jsem pracoval v naší rodinné firmě,“ popsal Kropáček. V tom případě neměl problémy s uvolněním do Hradce. „To ne,“ usmál se.

Stejně jako Eliáš se nyní pokusí porvat s vyšší konkurencí. Na jeho místě útočníka je v Hradci Jan Pázler, nejlepší střelec druhé ligy. „Budu to mít těžké,“ uznal forvard z Domažlic. „Už jen to, že tady budu trénovat, mě posune. Všechno ostatní snad přijde, snad se dobře začlením,“ doplnil Eliáš.

Každopádně oba chtějí pomoci Votrokům k lepšímu jaru ve druhé lize, než byl podzim. „Hradec by se měl vrátit do nejvyšší soutěže. Když se to nepovede letos, tak snad příští rok,“ řekl Eliáš.