Jaké bylo z vašeho pohledu okresní derby v Kostelci nad Orlicí?

Myslím, že v prvním poločase byla hra vyrovnaná. Po přestávce jsme odpadli fyzicky, v dalším průběhu jsme zkrátka nestíhali. Během čtrnácti minut jsme dostali další tři branky, navíc po zbytečných hrubých chybách a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto.

Ve 42. minutě měl za stavu 1:0 slibnou příležitost Jan Lemfeld, který před brankou Lukáše Junka nedokázal hlavou přesně usměrnit balon. Kdo ví, pokud by se mu podařilo vyrovnat, mohl být možná další průběh utkání po změně stran jiný, že?

Je to tak. Kdybychom dokázali gólem do šatny srovnat stav, soupeř by třeba znervózněl a nakonec jsme si případně nějaký ten bod mohli z Kostelce odvézt.

Když se váš tým v úvodu druhého poločasu nadechoval k náporu, přišel laciný druhý inkasovaný gól a po něm už jste to měli těžké…

S tím souhlasím. V těchto fázích zápasu se opravdu zdálo, že začínáme domácí přehrávat. Dopustili jsme se však zbytečné chyby a potom už měl Kostelec hodně usnadněnou roli.

V příštím kole přivítá Týniště v neděli v Olšině v souboji dvou exdivizních týmů FK Náchod. Dočkají se vaši příznivci premiérového vítězství za tři body?

Cesta k úspěchu určitě existuje. Musíme se především vzadu vyvarovat zbytečných chyb. Hrát zodpovědně v obraně, spoléhat na rychlé brejky a z nich se pokusit nějakou tu branku vstřelit.

Miloslav Hlavatý