Začíná podzimní část oblíbené tipovací soutěže na fotbalová utkání – Fortuna liga čtenářů Deníku.

Nejlepší hráči celkového pořadí se mohou těšit na sud piva, kartu pro sázení v hodnotě 1000 Kč od sponzora naší soutěže, sázkové kanceláře Fortuna, a na další zajímavé ceny.

Odměněni budou tradičně i vítězové jednotlivých kol, pro které je připraveno pamětní tričko a karta pro sázení ve Fortuně v hodnotě 100 Kč.

Fortuna liga začíná úvodním kolem o víkendu 7. a 8. srpna. Své tipy odevzdejte v každém kole vždy nejpozději ve čtvrtek do 15.00 hodin na sběrných místech. Zaslat poštou nebo odevzdat přímo v redakci Rychnovského deníku lze do pátku 15.00. Absolutního vítěze budeme znát po třináctém kole, jež je na programu o víkendu 30. a 31. října.

Kompletní konečné pořadí s výherci bude zveřejněno ve středu 3. listopadu.

Jak tipovat?

1. Pomocí hlasovacího kuponu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu: Komenského 43, Rychnov, nebo sběrných schránek Fortuna ligy Deníku. Sběrná místa jsou: Restaurace U Splávku (V sítinách 129, Týniště), Prodejna RM Sport (Kostelní 7, Dobruška), Hotel Holub (Kupkovo náměstí 137, Opočno). Obálku se soutěžním kuponem zřetelně označte slovy „Fortuna liga“;

2. Na internetu na www.denik.cz nebo na www.fortunaliga.cz (vyhledejte váš Deník a tipujte)

První hlasování pouze na kuponu! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a vyplní jen své číselné heslo a ostatní uvedené údaje. Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce.

Celkové pořadí

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování?

Kupon obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1= vítězství domácích, 0= remíza, 2= vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.

Dále hráč vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum -10 bodů.

Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Úplná pravidla jsou k nahlédnutí na www.fortunaliga.cz.

Uzávěrka kola

Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek nebo tipování na internetu je každý pátek v 15 hodin. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání.

(re)