Premiérové jarní body získali fotbalisté SK Týniště nad Orlicí, když v mrazivém počasí rozehřáli stovku svých příznivců výhrou nad Lázněmi Bělohrad (5:1). Hlavním strůjcem vítězství byl kanonýr MARTIN MERGANC, který dvakrát překonal hostujícího gólmana.


„Na obě branky mně přihrával Petr Špaček. Prvnímu gólu předcházel dlouhý autový hod, míč přelétl přes oba stopery a mně se podařilo propálit gólmana. Při druhé brance jsem míč uklidil prakticky do prázdné branky. Jsem moc rád, že se mi podařilo dvakrát gólově prosadit," řekl v úvodu rozhovoru zkušený útočník.

Vraťme se nejprve k úvodním dvěma porážkám v Trutnově (1:2) a v Jičíně (0:3). Tak špatný úvod jara jste si asi nepředstavovali, že?
Samozřejmě jsme věděli, že nás čekají dva těžké zápasy a chtěli jsme je zvládnout. To se nám však výsledkově nepodařilo, v Jičíně ani herně. V Trutnově byl náš výkon navzdory prohře solidní. Určitě jsme čekali, že vstup do jara bude z naší strany lepší.

Jak tyto neúspěchy vstřebávala kabina?
Psychicky jsme byli trošku dole, ale nedělali jsme si z toho příliš těžkou hlavu. Potrénovali jsme a řekli si, že se musíme rychle zvednout a domácí zápas zvládnout.

Co podle vašeho názoru rozhodlo především o přesvědčivém vítězství nad Lázněmi Bělohrad?
Podle výsledku se může zdát, že to byl lehký zápas, ale hosté disponují řadou zkušených fotbalistů. Důležité bylo, že jsme se v utkání ujali vedení. Vyšel nám i vstup do druhého poločasu, kdy jsme vstřelili dva rychlé góly, což prakticky rozhodlo o výsledku. Potom už jsme si to pohlídali.

V neděli se váš tým představí na hřišti ambiciózního nováčka v Jaroměři. Kudy by mohla vést cesta k bodovému zisku?
Na podzim jsme doma Jaroměř porazili 1:0, soupeř nám to určitě bude chtít vrátit. O to lépe se na utkání chceme připravit. Musíme hrát zodpovědně vzadu, být důslední v obraně, čekat na brejky a některý z nich potom proměnit. Pokud si vytvoříme nějaké šance, je třeba je využít a domácí naopak do žádných nepustit. Když to dodržíme, věřím, že můžeme uspět.