Nečekaný konec má letní působení útočníka Wesleyho da Silvy ve fotbalovém Hradci Králové. Brazilec absolvoval na východě Čech přípravu, ale jednání o jeho příchodu z Liberce nakonec nedopadla. Proti byl hráčův strýc!

„S hráčem i agentem jsme byli domluvení, ale strýc zakázal smlouvu podepsat a přestup tím zcela zablokoval. Požadoval naprosto nereálný plat pro Wesleyho a úplně nehoráznou provizi pro sebe, což pro nás bylo absolutně neakceptovatelné,“ uvedl na klubovém webu výkonný ředitel druholigového Hradce Jiří Sabou.

„Bylo to zcela nekonstruktivní jednání, navíc úplně mimo realitu. Bylo to jako absurdní divadlo,“ nechápal šéf Votroků.

Agent i strýc prý nejprve po klubu požadovali smlouvu jen na jeden rok, aby pak Wesley mohl odejít zadarmo.

„To bychom museli být blázni. Žádný normální klub by to neudělal. Nabídli jsme mu smlouvu na dva roky s opcí a s lepšími podmínkami, než jaké měl v Liberci, které se navíc měly v případě postupu do první ligy ještě vylepšit,“ vysvětlil Sabou.

Izraelského agenta, který se oháněl tím, že má pro Wesleyho lepší nabídky v Izraeli, Belgii či Bulharsku, ale nic konkrétního nepředložil, Sabou nakonec přesvědčil.

„Když jsme Wesleymu ještě navýšili podmínky, například jsme mu ročně garantovali čtyři letenky do Sao Paula a zpět pro něj i pro přítelkyni, agent už kývl.“

Do Hradce chtěl i sám mladý fotbalista. Jenže proti svému strýci nešel. Nakonec sklopil hlavu a podvolil se přání svého příbuzného.

„To jsem právě nechápal. Seděli jsme s Wesleym u stolu a telefonovali strýčkovi. Nabízeli jsme na naše poměry limitní smlouvu, strýček odmítal a požadoval neustále nesmysly, Wesley seděl, mlčel, kroutil hlavou, a když jsme se ho zeptali, říkal, že strýček je ,crazy'. Jenže strýček mu prý finančně pomáhal, když Wesley začínal v Evropě, takže ho musí poslouchat a nemůže bez jeho souhlasu přestoupit,“ popisoval neobvyklé vyjednávání Sabou.

Brazilec se tak vrátil do Liberce. I tam si údajně strýc kladl přemrštěné požadavky a dohadoval se s vedením Slovanu.

Hradec už prý má vyhlédnutou náhradu. Nový útočník, jehož jméno klub neprozradil, by mohl být představen už v úterý.

Přijďte se ptát. V úterý setkání s fanoušky
Hradec Králové - Už o víkendu vypuknou boje ve druhé lize. Fotbalový klub FC Hradec Králové před startem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pořádá v úterý od 18 hodin v centru A-Sport v Malšovicích setkání s fanoušky. Na dotazy příznivců budou odpovídat trenér Zdenko Frťala, výkonný ředitel Jiří Sabou, chybět nebude ani zástupce z řad hráčů.