Hosté z Olšiny po excelentním výkonu rozcupovali favorita 7:0. Hlavním strůjcem nečekaného výsledku byl kanonýr MARTIN MERGANC, který nasázel do sítě nešťastného gólmana Sehnala čtyři branky.

Upřímně, očekávali jste před zápasem tak suverénní výhru?
Samozřejmě, že ne. V naší situaci a s ohledem na kvalitu soupeře jsme jeli překvapit, což se dokonale povedlo. Utkání by se určitě vyvíjelo úplně jinak, kdyby domácí hned v úvodu proměnili samostatný nájezd.

Po našem úvodním gólu jsme pokračovali v trpělivé defenzívě, Jablonec velmi dobře kombinoval a měl tam několik nebezpečných situací zejména po centrech ze strany. Čekali jsme na brejky a byli jsme neskutečně produktivní po celý průběh. Takový zápas se jen tak nevidí a myslím, že to byl celkem zážitek jak pro naše, tak soupeřovy hráče a domácí fanoušky. Oproti několika předchozím zápasům jsme si opravdu zahráli a fotbal si užili.

Příznivci vás již delší dobu neviděli v základní sestavě, co bylo příčinou?
Po zápase ve Dvoře Králové mám zlomený článek prstu na ruce. S trenérem jsme se v dalších zápasech domluvili, že začnu na lavičce. Klukům se v útoku dařilo, nebyl tedy důvod do toho zasahovat. Nyní byl zase nemocný Karel Krejčík, takže jsme se prostřídali. Bude na trenérovi, jak to v následujících kolech poskládá i s ohledem na zdravotní stav všech hráčů.

V čem vidíte hlavní důvody skutečnosti, že se vám povedlo vstřelit čtyři branky? Prozradíte, která z nich byla podle vás nejhezčí?
Přiznám se, že po sérii nepovedených zápasů v úvodu soutěže, po neuznaném regulérním gólu ve Vysokém Mýtě a teď po třech utkáních, ve kterých jsem nenastoupil, jsem si říkal, jestli ještě nějaký gól vůbec dám. V Jablonci mi vyšlo vše, na co jsem sáhl.

Branka hlavou po rohu, sólový nájezd, gól skluzem se skrumáže. Pokud bych měl přece jen vybrat, tak druhá branka,kdy míč zapadl do pravého horního růžku. I hřiště menších rozměrů a útočící soupeř mi vyhovovali a čekal jsem na své příležitosti. Hlavně jsem rád, že jsem také konečně pomohl mužstvu a získali jsme pro nás velmi cenné tři body.

Vzpomenete si, kdy jste dal naposled v utkání čtyři góly?
V divizi jsem již jednou vstřelil čtyři branky při mém působení v Živanicích. Tuším, že to bylo tehdy s Velimí. V loňské sezoně v krajském přeboru se mi povedlo vsítit pět branek do sítě Chlumce na Cidlinou.

Váš tým během týdne skolil dva favority, kteří mají ambice 
na nejvyšší příčky – nejprve Benátky nad Jizerou a nyní Jablonec nad Jizerou. Domníváte se, že to hráčům ještě více zvedne sebevědomí do závěrečných tří podzimních kol?
S koncem úvodní poloviny soutěže naše výkony rostou a tyto výsledky nám jistě dodají elán do dalších bojů. Jednu z příčin vidím v lepší obranné činnosti mužstva, kde oproti úvodu podzimu daleko důsledněji přistupujeme k útočícím hráčům a nenecháváme jim tolik prostoru jako dříve a zároveň se dokážeme vyvarovat individuálních chyb.

V sobotu přicestuje do Olšiny Pěnčín-Turnov. Jistě by bylo výborné výhru z Jablonce nad Jizerou potvrdit. Kudy by podle vás mohla vést cesta k třem bodům?
Určitě budeme chtít vyhrát, to je jasné. Postavení našeho příštího soupeře neodpovídá kvalitě jejich hráčského kádru. Nechme se překvapit, jak utkání dopadne. (hl)