Vítěz loňského sezony nejvyšší krajské fotbalové soutěže z Libčan v úvodním kole potvrdil papírové předpoklady v domácím duelu s nováčkem z Vrchlabí. Výsledek ale musel otáčet, neboť po první půli prohrával 0:1. „Kohouti“ nakonec vyhráli 3:1. Třetí branku vsítila letní posila Michal Blažej.

„Mužstvo vstoupilo do nové sezony s odhodláním začít výhrou. V prvním poločase jsme měli několik vyložených šancí bez úspěšného zakončení. Hosté se prezentovali dobrou hrou, kterou korunovali vedoucí brankou a vyhráli poločas. Do druhé půle jsme doslova vletěli a soupeř odolával našim šancím. Po vyrovnávací brance už jsme měli zápas pod kontrolou a dovedli ho k vítězství,“ hodnotil utkání Vojtěch Kunčar, sekretář Libčan.

Přesvědčivou výhrou začal také další z favoritů, Náchod. Ještě v minulé sezoně celek divizní skupiny C hostil Kostelec nad Orlicí a ve druhém poločase třemi brankami utkání rozhodl.

„Sehráli jsme těžké utkání s houževnatým soupeřem. Jeho odpor se nám podařilo zlomit až ve druhé půli a krásnými brankami jsme zaslouženě zvítězili,“ řekl k zápasu vedoucí mužstva Náchoda Michal Malý.

Ve velkém stylu zahájil sezonu Jičín, který doma rozstřílel Nové Město nad Metují 5:0! Jednou trefou se na výhře podílel i novic v týmu Tomáš Kanaval.

Podařený vstup do soutěžního ročníku zaznamenala také Jaroměř, která doma přemohla Lázně Bělohrad v poměru 3:0.

Stoprocentní zisk nakonec vybojovala i hradecká Slavia, která šťastně zvítězila v Hořicích brankou z jednaosmdesáté minuty.

Dva cenné body vydoloval nováček z Třebše, jenž po bezbrankové remíze ovládl penaltový rozstřel na hřišti Vysoké nad Labem.

Dva body po úspěšné penaltové loterii putovaly i do Chlumce. Ten je odvezl po nerozhodném výsledku 0:0 z Nového Bydžova.

Zajímavý duel se hrál v Červeném Kostelci, kam zavítal Rychnov. Zde branka také nepadla a bonusový bod ukořistili hosté.