Na vítězství dobrušských fotbalistů v duelu s Chlumcem nad Cidlinou se podílel jedním gólem MARTIN VALÁŠEK. Jeho trefa v 70. minutě znamenala zvýšení vedení na rozdíl dvou branek a pojištění zisku třech důležitých bodů.

„Kapitán Patrik Hrabar vybojoval míč, obešel protihráče a nacentroval do vápna. Míč jsem si zpracoval na prsou a vystřelil. Sice jsme ho netrefil optimálně, ale spadlo to tam. Byl to super pocit, vstřelil jsme první branku v novem dresu a jsem za ni rád. Doufám, že přidám ještě další," řekl v úvodu rozhovoru rychlonohý útočník, který přišel do týmu z města F. L. Věka z Rychnova nad Kněžnou.

Co říct ještě k vítěznému zápasu?
Do utkaní jsme šli s cílem zvítězit, určitě jsme věděli, že to nebude nic lehkého. Ale na utkání jsme se v průběhu týdne dobře připravili. Cíl jsme splnili a se ziskem tří bodů panuje velká spokojenost všech.

Prakticky celý zápas pršelo a foukal silná vítr. Jak tyto těžké podmínky ovlivnily hru?
Terén byl kluzký a rychlý, ale obě mužstva měla stejné podmínky. Ale co přišlo v druhém poločase, to bylo doslova šílené. Vítr a studený déšť hodně ztěžoval hru, nedalo se v tom pořádně nic dělat, akorát bojovat. Naštěstí jsme dali druhou branku, což nás uklidnilo a zápas jsme dohráli relativně v klidu.

Do druhého poločasu jste nastoupili se dvěma vynucenými změnami v sestavě. O přestávce museli vystřídat zdravotně indisponovaní brankář Pěnička i parťák v útoku Erik Týfa.
Pěna se krátce před přestávkou s někým srazil a musel střídat. Jirka Matějů zvládl vše bravurně, pochytal pár šancí soupeře a za to mu patří dík. Erik nebyl už před zápasem stoprocentně zdravotně v pořádku. Jedná se o výborného hráče a jeho přítomnost na hřišti je znát. Doufám, že se oba dají dohromady a budou na příští zápas k dispozici.

Úvod jarní sezony vám vyšel parádně. Šest bodů ze dvou zápasů hovoří za vše.
Jsme v laufu. Všichni táhneme za jeden provaz a jdeme za jasným cílem – záchranou soutěže. Všichni makáme na 200 procent, a když to takhle bude pokračovat, nemusíme se bát. Musím zdůraznit, že k tomu máme vytvořené výborné podmínky.

Příští kolo vás čeká „utkání jara" v Provodově. Jak se těšíte?
Provodov se zachraňuje stejně jako my. Bude to možná klíčový zápas a my do něho půjdeme s cílem urvat ho pro sebe. Základem bude opět plnění všech pokynů našeho trenéra.