Před sedmnácti lety ve třetím kole Poháru ČMFS domácí Rychnov prohrál se Spartou Praha 0:6. Utkání tehdy sledovalo 6000 diváků, což je historicky nejvyšší návštěva na místním stadionu.

Rychnovští s předstihem avizovali zvučnou posilu – olympijského vítěze Romana Šebrleho, který hrál v Rychnově fotbal v žákovských a dorosteneckých kategoriích.

Tým, který hrál v roce 1996 proti Spartě, by měl být kompletní. Účast přislíbili všichni hráči, kteří byli před sedmnácti lety na soupisce. Řada z nich vzpomínkovým zápasem se Spartou oslaví své čtyřicáté narozeniny.

Sestavu Rychnova tvoří: Miroslav Rücker (40), Petr Brandejs, Jiří Šulc, Miroslav Zemánek, Tomáš Polívka (40), František Kotek (40), Petr Fiedler, Martin Kameník (40), Jiří Šťovíček (40), Pavel Ullrich, Petr Kavka, Martin Hodoval, Pavel Dapecí (40), Jiří Ehl, Michal Mrázek, Richard Frank, Jan Podlipný, Miroslav Hofmann (40) a Roman Šebrle. Na domácí trenérskou lavičku usednou opět Čeněk Celler a Ladislav Boček.

Rovněž Pražané neberou utkání na lehkou váhu. Podle zpráv z Letné manažer Sparty Jaroslav Bartoň přiveze do Rychnova vskutku hvězdný tým v čele s kanonýry Skuhravým, Sieglem a Lokvencem. Na trávník by měli v rudém dresu vyběhnout Zítka, Novotný, Straka, Baranek, Stracený, Budka, Bartoň, Mistr, Frýdek, Němec, Holub, Kincl, Lokvenc, Siegl a Skuhravý.

Příznivci se tak mají opravdu na co těšit. Kromě zápasu je připravena autogramiáda hráčů, soutěž o ceny, vstupenky v hodnotě 50 korun budou slosovatelné. Výherci se mohou těšit na zajímavé ceny.
Výtěžek utkání bude věnován na nákup bezpečnostních branek pro mladé rychnovské fotbalisty.