Fotbalisté Hradce Králové v nedělním utkání 22. kola první ligy uhráli nesmírně cennou bezbrankovou remízu na hřišti Slavie Praha.

„Votroci“ se v tabulce udrželi na desátém místě se stejným ziskem 25 bodů jako jejich nedělní soupeř. Na sestupovou příčku zvýšili svůj náskok na šest bodů.

Večerní duel v Synot Tip Aréně v Edenu nabídl fyzicky náročný souboj, leč bez šancí. Oba týmy vycházely ze zajištěné defenzivy se zjevnou touhou neudělat chybu. Hradecký trenér Václav Kotal ponechal na hrotu jen Dvořáka, kterého měli při rychlých kontrech doplňovat zejména rychlonozí Rezek a Pilař. S jedním útočníkem, Pospěchem, vyrukovali do hry i slávisté.

„Slavii jsme do šancí moc nepouštěli. Myslím si, že to byla zasloužená dělba bodů,“ řekl po zápase Kotal. Jeho svěřenci si opravdu počínali v obranné fázi pozorně. Nechyběla jim patřičná agresivita a nasazení. A každý moment využívali k rychlému brejku.

„Sešívaní“ měli přesto více ze hry a v 11. min. ránu Kaufmana vyrazil brankář Lindr, následně hlavičkoval Koreš nad branku.

Ve 24. min. dali o sobě vědět i Východočeši, Rezkova rána byla ovšem nepřesná.

O poznání lépe si vzápětí počínal Dvořák, který se na hranici šestnáctky obtočil kolem Čelůstky a jeho střelu musel v pádu zlikvidovat Vaniak.
Jeho protějšek Lindr zneškodnil dělovku Hory z dálky a problémy neměl ani při pokusu Kisela. V závěru poločasu vznikla po centru a hlavičce Pávka před Vaniakem skrumáž, kterou domácí zadáci vyřešili odkopem.

Stejný obraz hry byl k vidění i po přestávce. Po necelé hodině hry po souboji s Jandou opustil „kolbiště“ zraněný Klapka, kterého nahradil Hochmeister. Slávisté se tlačili dopředu a v dobré příležitosti se po centru Koreše ocitl Jarolím, avšak hlavou branku netrefil. Vzápětí pálil mimo tři tyče Pospěch. Když se od hrudi gólmana odrazila i dělovka Milutinoviče, uhájili „votroci“ zaslouženou remízu.