Tři body, které mají cenu zlaté cihly. Možná i několika.

„Votroci" potvrdili, že proti Teplicím se jim daří herně i střelecky. Sice v neděli nedali Severočechům tři góly jako dvakrát v minulém ročníku, ale dva bohatě stačily na vítězství.

Hradci se ihned v tabulce dýchá o dost lépe. Svého nedělního rivala předskočil o dva body.

Pokud Hradečtí dostali za domácí úkol sledovat sobotní nádherný šlágr mezi Plzní a Jabloncem, dívali se velmi pozorně. V první půlhodině si s Teplicemi pohrávali jako kočka s myší.

Především po levé straně podnikali rychlé a velmi nebezpečné průniky, kterým velel rychlonohý Štěpán. Jeho strážce Vondrášek si s ním absolutně nevěděl rady. Hradecká sedmička okolo něj několikrát prosvištěla a přesnými ostrými centry zasypávala vápno Severočechů.

Do první tutovky se dostal Hochmeister, jenž se do sestavy vrátil po jednozápasovém trestu. Stejně jako Uškovič a Šisler.

Ale zpět k šanci. Právě Šisler vtrhl jako vítr do vápna, zpětnou přihrávku adresoval přímo na Hochmeistera, jenž z voleje nastřelil vyběhnuvšího Grigara.

Diváci se za hlavu drželi jen chvíli. Za minutu už radostí vyskočili a potleskem vzdávali hold parádní hradecké akci. Štěpán podnikl další ze svých výpadů. Na levé straně posunul míč na Šislera, který našel nabíhajícího Dvořáka, jenž chytře přehodil Grigara.

Matné Teplice mohl ještě víc zatlouci do země znovu Uškovič. Tradičně zleva k němu přiletěl centr, který slovenský útočník z voleje napálil kousek vedle. A zase se tleskalo…

Teplice se k ničemu kloudnému za celých pětačtyřicet minut nedostaly. Když se v hradecké defenzivě otevřelo okénko, rázně ho zavřel kapitán Fukal.

Hosté v druhé půli svůj výkon zlepšili, ale dlouho se nemohli dostat do solidní příležitosti.

Až v 66. minutě si na kolmou přihrávku do šestnáctky naběhl Jarolím, jenže trefil jen boční síť.

Hradec vzápětí reagoval. Grigara vyděsil bombou z dálky Hochmeister, pak hasil nebezpečí Vondrášek po sprintu Štěpána.

Rozhodnutí přišlo v 81. minutě. Dvořáka ve vápně fauloval Ježdík a penaltu chladnokrevně proměnil Uškovič.

Hradec Králové - Teplice 2:0

Fakta – branky: 16. Dvořák, 81. Uškovič z penalty. Rozhodčí: Adam – Ubias, Košec. ŽK: 2:2 (Uškovič, Fukal – Podaný, Ljevakovič). Diváci: 3101. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové: Koubek 6 – Holeš 6, Jánošík 6, Fukal 7, Poděbradský 7 – Harba 5 (90. Pávek) , Hochmeister 6, Šisler 6, Štěpán 8 (80. Halilovič) – Dvořák 8, Uškovič 7. (90. Strnad). Trenér: Plíšek.
FK Teplice: Grigar 5 – Vondrášek 3, Lukáš 5, Lüftner 5, Ježdík 4 –  Vůch 4 (82. Melunovič), M. Jarolím 5, Vachoušek 4, Ljevakovič 5, Podaný 3 (68. Kerič) – Mahmutovič 4. Trenér: Ščasný.

Hvězda zápasu

Útočník Hradce PAVEL DVOŘÁK. V důležitých chvílích v prostorech, kde se má útočník pohybovat. První branku vstřelil po skvělém náběhu do malého vápna, pak zařídil penaltu.

Moment zápasu

PRVNÍ GÓL DVOŘÁKA. Štěpán si na levé straně udělá srandu z Vondráška, pošle na zteč Šislera, jenž akci ještě vyostří křižným pasem na Dvořáka, který skvěle přehodí Grigara.