Remízovým výsledkem skončilo další z přípravných utkání fotbalistů Hradce Králové. V měření prvoligových celků se v Moravské Třebové rozešli smírně se Zbrojovkou Brno. Tu poslal do vedení proměněnou penaltou Švancara, za ,,votroky" srovnal krátce po přestávce Štěpán. V hradeckém dresu se poprvé představil obránce Petr Kaspřák, který je odchovancem Baníku Ostrava a naposledy působil v Nitře. O jeho případném angažování se rozhodne v týdnu.

Hradec – Brno 1:1

Byl to zápas rozdílných poločasů. V prvním tahal Hradec za kratší provaz. V jediné šanci se ocitl Harba. Zbrojovka byla lepší a mohla  vést i vyšším rozdílem. Naštěstí se trefil pouze Švancara z nařízené penalty po faulu Hochmeistera na Jurdíka.

Po přestávce se obraz hry změnil. Hradečtí zpřesnili kombinaci a brzy se dočkali vyrovnání, když krásnou akci Dvořáka se Zeleným pohotově zakončil Štěpán – 1:1. Východočeši mohli zápas dotáhnout do vítězného konce, jenže rozhodčí gól Zeleného po samostatném úniku nesmyslně neuznal. ,,Taky jsem to nechápal," divil se hradecký kouč Jiří Plíšek. ,,Jinak to byl velice prospěšný zápas. V první půli jsme se potýkali s nepřesnostmi a udělali zbytečnou chybu v defenzivě. Druhá část už byla lepší. Hru jsme zjednodušili a skóre zaslouženě srovnali," doplnil.

,,Podobně jako s Baníkem jsme podali lepší výkon v první půli, kdy jsme mohli přidat i další branky. Druhý poločas už z naší strany nebyl dobrý, až v úplném závěru jsme si vytvořili dvě slibnější příležitosti. Chyběl mi tam ale větší tlak z naší strany," uvedl k utkání na klubovém webu brněnský trenér Petr Čuhel.

Petr Kaspřák odehrál druhý poločas. „Moc práce neměl. Co bylo potřeba vyřešit, vyřešil. Je zde na zkoušce. Ve středu odehrajeme další přípravný zápas. Poté se rozhodneme, zda zůstane," sdělil Plíšek, jenž Kaspřáka vedl při společném angažmá v 1. FC Slovácko. Samotný hráč věří, že na testech uspěje. „Určitě se chci poprat o místo v týmu a opět hrát nejvyšší českou soutěž," poznamenal zkušený osmadvacetiletý obránce. Na svém kontě má 56 prvoligových startů, vstřelil tři branky.

Další přípravný duel absolvují ,,votroci" ve středu v Chrudimi s místním MFK od 17.30 hodin.

Fakta – branky: 52. Štěpán – 16. Švancara z pen. Rozhodčí: Trávníček. Diváci: 350. Poločas: 0:1. FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Hochmeister, Fukal (46. Kaspřák), Pávek – Štěpán (64. Jedunov), Klapka (85. Schwarz), Strnad (46. Šisler), Zelený (72. Voltr), Harba (81. Zec) – Dvořák (71. Mrázek). Zbrojovka Brno: Hladký (46. Doležal) – Hyčka (65. Král), Pernica, P. Buchta (60. Šoljič), Husár – Glaser (60. Michna), Fall (65. Křeček), Zavadil (60. Lutonský), Mezlík – Švancara (46. Nekuda), Jurdík (60. Halaška).