Čekání na vítězství pokračuje. „Votroci" si sice poprvé v sezoně užívali pocit z vedení, ale to vydrželo jen šest minut, než na konečných 1:1 srovnal nejlepší muž na trávníku Davor Kukec. Hradec remizoval počtvrté za sebou.

Hradecký trenér Jiří Plíšek poprvé postavila na pravou stranu obrany Marka Plašila, před něj se do zálohy posunul Tomáš Holeš. V dresu Baníku se zase po třízápasové odmlce objevil v základní sestavě kapitán Martin Lukeš.

Po úvodním oťukávání převzali otěže hry hosté. V 7. minutě pálil mimo Milosavlev, poté Fantišovu střelu zblokoval na rohový kop Šisler. „Votroci" se snažili postupnou kombinací dostat k ohrožení Bučkovy branky, ale předfinální fáze byla poznamenána hromadou nepřesností. Toho Baník dokázal častokrát využít a hrozil z nebezpečných brejků, které táhla aktivní dvojice Kukec – Lukeš.

Největší šance Ostravských přišla těsně po půlhodině hry. Centr Kukece přistál na hlavě Fantiš a Koubek jen s velkou námahou vyrazil na rohový kop. Pár vteřin před odchodem do kabin udělal Kukec s Lukešem z hradecké obrany trhací kalendář, na centr prvně jmenovaného ale nedoskočil Frydrych.

Šance Hradce? Žádné nebyly…

Ta přišla hned po třech minutách druhé pětačtyřicetiminutovky, kdy z deseti metrů hlavičkoval Strnad, jenže míč připlachtil jak gólmana Bučka, tak horní tyč.

V 55. minutě už udeřilo. Fatální nedorozumění v obraně Baníku využil Holeš, jenž krasnou střelou z hranice vápna poslal Hradec poprvé v letošní sezoně do vedení.

To však vydrželo jen šest. Pak si na cizelérský pas Miloslavjeva naběhl Kukec a hlavičkou srovnal. Baník mohl skóre i otočit, ale na brankové čáre se špatně zorientoval.

Svoji tutovku si vypracoval i Hradec. Z otočky o milimetry minul Uškovič a „padající list" Štěpána se snesl také mimo.

Hradec Králové - Ostrava 1:1

Fakta – branky: 55. Holeš – 60. Kukec. Rozhodčí: Příhoda – Ubias, Kovařík. ŽK: 2:2 (Poděbradský, Šisler – Miloslavljev, Kaprálik). Diváci: 5120. Poločas: 0:0.
FC Hradec Králové: Koubek – Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Strnad (90. Mrázek), Šisler – Holeš (83. Rezek), Harba, Štěpán – Dvořák (54. Uškovič). Trenér: Plíšek.
FC Baník Ostrava: Buček – Frydrych, Kaprálik, Vomáčka, Mach – Droppa, Vašenda – Miloslavljev (88. Vrťo), Lukeš, Kukec (83. Onuchukwu) – Fantiš (90. Zeher). Trenér: Látal.

Hvězda zápasu

Záložník Ostravy DAVOR KUKEC. Chorvatský hračička vyčníval. Připravoval šance, střílel, byl všude. Za aktivitu byl odměněn vyrovnávacím na gólem na 1:1 v 60. minutě.

Moment zápasu

TUTOVKY NA KONCI. Nejprve spáchá „harakiri" Miloslavljev těsně před Koubkem, hra se přenese na druhou stranu a z otočky se o kousek netrefí domácí Uškovič.