Nový trenér Jiří Plíšek si vyhlédl ofenzivního záložníka Harise Harbu z Olimpiku Sarajevo a teprve osmnáctiletého útočníka Asima Zejce z druholigového klubu Iskra Bugojno.

S oběma v pátek východočeský celek podepsal smlouvu na tři roky. Klub se také domluvil na prodloužení smlouvy o dva roky s Jiřím Poděbradským.

Třiadvacetiletý Harba dal v minulé sezoně bosenské ligy deset gólů a byl nejlepším střelcem Olimpiku, pátého týmu bosenské ligy.

„Ale Haris není čistokrevný útočník, spíše ofenzivní záložník. Má však velký čich na góly," zhodnotil posilu Plíšek. „Počátkem této sezony dokonce nastupoval na kraji obrany. My s ním ale počítáme na post ofenzivního záložníka," dodal.

Zejc je sice ještě dorostenec, ale v Bosně je považován za výrazný fotbalový talent posledních let. To potvrdil i 35 góly ve 20 zápasech dorostenecké ligy a šesti brankami v sedmi duelech mezi dospělými. Hradci Králové prý dal přednost před Dinamem Záhřeb.

„Do našeho klubu přichází hlavně kvůli trenéru Plíškovi, se kterým chce do budoucna spojit svůj fotbalový růst. I proto nepodepsal ve svém klubu novou smlouvu," řekl ředitel hradeckého klubu Richard Jukl.

Trenér Plíšek poprvé působil v Bosně v roce 2004, kdy vedl Željezničar Sarajevo. V minulé sezoně pak trénoval FK Sarajevo. Do české ligy už přivedl několik bosenských hráčů, z nich se nejvíce prosadil útočník Edin Džeko, který se přes Ústí nad Labem, Teplice a Wolfsburg dostal až do Manchesteru City, kterému pomohl vystřílet v této sezoně anglický titul.

Hradec rovněž hodlá otestovat slovenského útočníka Dušana Uskoviče, který skončil v Ružomberku a je volným hráčem. „Dále na zkoušku přijdou dva defenzivní hráči, ale jejich jména zatím prozrazovat nebudu. Měli by se v neděli zapojit do přípravy," dodal Jukl.

V týmu však zůstává jedna z klíčových opor Poděbradský, který měl namířeno do Kazachstánu. „Vše už bylo domluveno, ale po dohodě s rodinou jsem zůstal doma. Byla i konkrétní nabídka z české ligy, ale v průběhu dovolené se otevřelo jednání s Hradcem a nakonec jsme se domluvili na podmínkách. Jsem rád, že v Hradci Králové zůstávám," řekl Poděbradský.