Volný přišel a během pěti minut dvakrát skóroval!

Rychnovsko – Nejvyšší krajská fotbalová soutěž měla o víkendu na programu zápasy dvanáctého kola, ve kterých okresní duo zvítězilo.

23.10.2012

DVA GÓLY během pěti minut vstřelil v duelu s Hořicemi rychnovský útočník Lukáš Volný (vlevo). Foto: Jiří Mach

Rychnovští hráči v důležitém utkání porazili nováčka z Hořic 3:0. Vedení zajistil v prvním poločase Roman Zajíček, definitivu zisku tří bodů dal v závěru utkání střídající Lukáš Volný, jenž během pěti minut dvakrát skóroval!

Fotbalisté Týniště nad Orlicí se rychle otřepali z těžké domácí prohry s Českou Skalicí a dokázali, že venku se jim daří. Na hřišti soupeře naplno bodovali již počtvrté.Tentokrát získali tři cenné body po kvalitním výkonu na trávníku rezervy Nového Bydžova 1:0 díky gólu Voženílka.

Rychnov – Hořice 3:0

Martin Kameník, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Hrál se fotbal nevalné úrovně, především díky nervozitě vzhledem k důležitosti utkání. Naši hráči konečně pochopili o co hrají, podali kolektivní a hlavně bojovný výkon, což nám přineslo důležité tři body do tabulky. V prvním poločase jsme předvedli jednu pohlednou kombinaci ve středu hřiště, na jejímž konci postupoval sám na branku Zajíček, mazácky přehodil gólmana hostů a vedli jsme 1:0. Až do 85 minuty jsme pozorně bránili a s postupem času vyráželi do brejkových situací, ovšem bez gólového efektu. Pak přišel na hřiště Lukáš Volný, který ukázal své kvality, během pěti minut pobytu na hřišti vstřelil dvě branky a dal tak konečnou podobu našeho zaslouženého vítězství 3:0. Hosté naši branku po celý zápas prakticky neohrozili."

N. Bydžov B – Týniště 0:1

Vladimír Pacholík, asistent trenéra SK Týniště nad Orlicí: „Hrálo se utkání dobré úrovně, k němuž přispěla obě mužstva. Nechyběly nasazení a svižná hra. V úvodu střetnutí domácí neproměnili šanci, my jsme oplatili hned z protiútoku, kdy dobrou střelu Radka Schoda a dorážku Mergance zlikvidoval gólman Cejnar. Poté jsme začali mít navrch a gólem Vlasty Voženílka nádhernou ránou z pětadvaceti metrů šli do vedení. Po přestávce nás soupeř zatlačil na naši polovinu, my jsme vyráželi do rychlých brejků, z nichž jsme mohli svůj náskok pojistit. To se nám však nepodařilo, nicméně jednobrankové vedení jsme nakonec uhájili. Jsme rádi za vítězství, hodně nás však mrzí zranění Honzy Plašila."