Není bez zajímavosti, že branky v okresním derby stříleli jen hráči z města F. L. Věka.

Dobruška – Rychnov 2:1

Lepší začátek derby si fotbalisté Dobrušky ani nemohli přát. Už v první minutě si Hašek naběhl na Šotolův centr a hlavou otevřel skóre – 1:0. Stejný hráč mohl ve 23. minutě zvýšit vedení, ale jeho střela těsně minula pravou tyč Pěničkovy branky. Hostující gólman se vyznamenal o tři minuty později, když vytáhl konečky prstů Dostálův pokus. Postupem času se ke slovu dostali rovněž hosté, kteří si v průběhu několika minut vytvořili celou řadu vyložených šancí. V 27. minutě Valášek dalekonosnou střelou protáhl Klofandu, jenž míč vyrazil na roh.

O minutu později měl vyrovnání na hlavě střídající Jedlinský, ale mezi tyče nezamířil. Vzápětí se v šanci objevil Volný, ale Klofandu z úhlu neprostřelil. Stejný hráč po centru Pupse přestřelil z malého vápna prázdnou branku. Hru domácího týmu poznamenalo vynucené střídání zraněného Dostála v 35. minutě. Štěstí stálo při domácích i ve 38. minutě, kdy po roku vykopával z brankové čáry Šotola a následné dvě dorážky zlikvidoval bravurními zákroky Klofanda.
Po změně stran dobrušský stoper Fišer při snaze odvrátit centr trefil míč tak nešťastně, že skončil v síti – 1:1. Až do konce utkání to byl více boj, než pohledný fotbal. Hosté si vytvořili tlak, domácí bránili a podnikali brejky.

Utkání se lámalo v samotném závěru. V 84. minutě L. Brandejs trefil levou tyč Klofandovy svatyně. Rozhodnutí přinesla 87. minuta, kdy se míč dostal ke střídajícímu Mackovi a ten prudkou přízemní střelou nedal rychnovskému brankáři žádnou šanci – 2:1. Dobruška bojovností vydřela cenné tři body, Rychnov může litovat řady neproměněných šancí.

Hlasy trenérů

Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Dobruška: „Po rychlém vedoucím gólu jsme měli chvíli převahu. Postupně ale byla naše hra neurovnaná a soupeř převzal iniciativu. Velkým zásahem do naší hry bylo zranění a odstoupení Dostála ve 34. minutě. Ve druhé půli soupeř výrazně přidal a přehrával nás. Nepřestali jsme bojovat a vítězný gól jsme doslova vydřeli."

Martin Kameník, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Nevyšel nám vstup do utkání, když jsme dostali hloupý rychlý gól. V prvním poločase jsme měli dostatek příležitostí, abychom otočili nepříznivý vývoj skóre, ale naše produktivita byla žalostná. Hned po změně stran se nám podařilo šťastně díky vlastnímu gólu soupeře vyrovnat. Tlačili jsme se do zakončení, ale už bez takových příležitostí jako v prvním poločase. Pak přišel trest v podobě druhého gólu Dobrušky. Nevím jestli jsme prohráli zaslouženě, ale soupeř chtěl určitě víc vyhrát. Jsem zklamán, takto se o body nehraje!"