Čtvrtfinálové zápasy byly nesmírně vyrovnané, padalo v nich málo branek a ve dvou případech o postupujících do semifinále musely rozhodnout až pokutové kopy. Penaltovou loterii si vyzkoušely po bezbrankové remíze Doudleby proti Nenahraditelným nulám. Pevnější nervy měli Doudlebští, kteří penalty vyhráli v poměru 3:1. Překvapením byl i penaltový duel mezi Čoginovými dětmi a Kolenáři. Favorizovaní Čoginovci nedokázali v normální hrací době vstřelit gól a na penaltovou loterii nakonec doplatili.

Tomáš Přikryl a Radim Pinkas neproměnili a prvotřídní senzace v podobě postupu Kolenářů mezi nejlepší čtyřku byla na světě. V dalších zápasech domácí TRN Kostelecká Lhota porazil Union Kostelec, když jedinou branku duelu vsítil Petr Jakubec. Domácí tým si pak úpornou defenzivou a s velkým přispěním bezchybného Lukáše Lohniského v brance hubené vedení pohlídal. A konečně ve čtvrté bitvě porazil Spartak Rychnov Lubošovy děti 2:1. Tým Lubošových dětí, kde se představili staří mazáci nejen malé kopané – například Aleš Kuhn, Kamil Kaplan, Míra Přikryl či brankář Luboš Vích – tak zůstal lehce za očekáváním.

Postupový hattrick

Zápasy nejlepších čtyř slibovaly dramatickou podívanou. Ovšem v jednom případě to neplatilo. Lhotecký TRN se nepáral s Kolenáři. Domácí hráči se brzy ujali vedení zásluhou Patrika Baža. Pak z rychlého brejku zvýšil na 2:0 Michal Faltys a Kolenáři museli vrhnout vše do útoku. To bylo vodou na mlýn ostřílenému TRNu a ten nakonec rozdrtil Kolenáře 5:0, když si hattrick připsal Michal Faltys.
Ve druhém semifinále se potkaly mladé generace. Úspěšnější byla podle předpokladů ta rychnovská, která dokázala jednou překonat obranu Velešova Doudleby a zaslouženě postoupila do finále.

Rozhodly penalty

V zápase poražených semifinalistů i přes velké šance na obou stranách gól nepadl, a tak si oba týmy již podruhé v turnaji vyzkoušely penaltový rozstřel. Kolenáři měli pevnější nervy a především lepšího brankáře, který svými fintami dokonale rozhodil střelce Doudleb a zajistil tak svému týmu konečné 3. místo. Což jak později přiznal jeden z hráčů Kolenářů Tomáš Žežule bylo pro tento tým tak nějak nad plán.

Obhájci druzí

O titul si to rozdali domácí TRN, který se představil ve finále potřetí za sebou, a hráči Spartaku Rychnov, jež byli na turnaji nováčky. Po opatrném začátku se ujali vedení rychnovští. Martin Valášek ukázal svoji rychlost a milimetrově přesné zakončení – 0:1. Lhotečtí poté otevřeli obranu ve snaze vyrovnat, ale byl to Spartak, který udeřil podruhé. Do rozhozené obrany podnikl rychlý brejk a situaci tři na dva vyřešil dokonale. Lhota ve druhém poločase měla šance na vyrovnání, ale její kanonýři v koncovce selhali, a tak se po vítězství 2:0 radovali z prvenství hráči Rychnova. Domácí tým tak svoje loňské vítězství neobhájil a skončil stejně jako předloni stříbrný. Nejlepší týmy si z rukou předsedy pořádajícího oddílu Luboše Faltyse převzaly hodnotné ceny. Všichni se již těší na příští rok, kdy se uskuteční jubilejní 20. ročník populárního turnaje. ⋌(df, dr)

Skupina „A"
Čoginovy děti – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 0:0, – TRN Kostelecká Lhota 3:1, – Hřbitov Vamberk 1:0, – Murphys Kostelec 2:0, FC Spartak Rychnov nad Kněžnou – TRN Kostelecká Lhota 0:0, – Hřbitov Vamberk 2:1, – Murphys Kostelec 3:0, TRN Kostelecká Lhota – Hřbitov Vamberk 3:1, – Murphys bar 3:2, Hřbitov Vamberk – Murphys bar 5:0.
1. Čoginovy děti  ⋌3  1  0  6:1  9
2. FC Spartak RK ⋌2  2  0  5:1  8
3. TRN Kost. Lhota ⋌2  1  1  7:6  7
4. Hřbitov Vamberk ⋌1  0  3  7:6  3
5. Murphys Kostelec ⋌0  0  4  2:13    0
Skupina „B"
Union Kostelec – Lubošovy děti 1:0, – Nenahraditelný nuly 1:2, – Krásní a nezkrotní 4:1, Lubošovy děti – Nenahraditelný nuly 2:1, – Krásní a nezkrotní 4:0, Nenahraditelný nuly – Krásní a nezkrotní 2:2.
1. Union Kostelec  ⋌2  0  1  6:3  6
2. Lubošovy děti ⋌2  0  1  6:2  6
3. Nenahraditelný nuly ⋌1  1  1  5:5  4
4. Krásní a nezkrotní ⋌0  1  2  3:10    1
Skupina „C"
Velešov Doudleby – Kolenáři 1:0, – Kapitáni z Rychnovska 1:0, – Invaze hrdinů 2:2, Kolenáři – Kapitáni z Rychnovska 3:1, – Invaze hrdinů 4:1, Kapitáni z Rychnovska – Invaze hrdinů 3:0.
1. Velešov Doudleby ⋌ 2  1  0  4:2  7
2. Kolenáři ⋌2  0  1  7:3  6
3. Kapitáni  ⋌1  0  2  4:4  3
4. Invaze hrdinů ⋌0  1 2  3:9  1
Čtvrtfinále
Union Kostelec – TRN Kostelecká Lhota 0:1, Velešov Doudleby – Nenahraditelný nuly 0:0 (3:1 na pen.), Čoginovy děti – Kolenáři 0:0 (3:4 na pen.), FC Spartak Rychnov nad Kněžnou – Lubošovy děti 2:1.
Semifinále
TRN Kostelecká Lhota – Kolenáři 5:0, Velešov Doudleby – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 0:1.
Utkání o 3. místo
Kolenáři – Velešov Doudleby 0:0 (4:2 na penalty).
Finále
TRN Kostelecká Lhota – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 0:2.
Konečné pořadí
1. FC Spartak Rychnov nad Kněžnou (Jiří Počtýnský – Erik Šmol, Miroslav Pups, Dominik Trejtnar, Martin Valášek, Lukáš Volný);
2. TRN Kostelecká Lhota (Lukáš Lohniský – Víťa Hrubý, Patrik Bažo, Daniel Faltys, Miloš Andrys, Michal Faltys, Petr Jakubec);
3. Kolenáři (Dominik Krejčí – Dominik Málek, Michal Kozel, Tomáš Žežule, Tomáš Vilímek, Jan Vilímek, Adam Jošt, Ondřej Buben);
4. Velešov Doudleby;
5. – 8. Čoginovy děti, Union Kostelec, Lubošovy děti, Nenahraditelný nuly;
9. – 13. Hřbitov Vamberk, Kapitáni z Rychnovska, Krásní a nezkrotní, Invaze hrdinů, Murphys Kostelec.  ⋌(df)