Po kvalitním výkonu v normální hrací době remizovali 1:1, bonusový bod navíc získali hosté díky dramatickému penaltovému rozstřelu v poměru 7:6, o čemž rozhodla až devátá série! Domácím exekutorům dvě penalty brankář Marčišin vyrazil, další branku přestřelil.

Za hosty ránu Voženílka gólman Černík kryl a Huňák trefil břevno. Naopak nezaváhali Krejčík, Špaček, Slezák, Krčál, Vydarený, Michal a při té rozhodující Růžička. A právě jeden z úspěšných střelců, zkušený obránce MARTIN MICHAL, ochotně přijal naše pozvání k rozhovoru.

Jak moc vás těší cenné dva body z Vysokého Mýta?
Domácí mají určitě kvalitní manšaft s řadou zkušených hráčů. Přijeli jsme s cílem nedostat branku, ze zajištěné obrany vyrážet do protiútoků. Tato taktika se nám vcelku dařila, opět jsme však nepokryli standardku a soupeř šel do vedení. Naštěstí Lukáš Slezák z trestného kopu vyrovnal a remíza po devadesáti minutách byla spravedlivá. Při penaltách jsme byli šťastnější.

Bylo těžké uhlídat obávaného exligového kanonýra Ivo Svobodu?
Ivoš je silný na míči, dokáže si poradit s každou šancí a je opravdu hodně nebezpečný. To jsme věděli, sice jsme ho nebránili osobně, ale dávali si na něj dobrý pozor. I proto tentokrát příliš nebyl vidět a nedokázal se proti nám prosadit.

Věřili jste si před penaltovým rozstřelem a trénovali jste tuto disciplínu nějak speciálně?
V týdnu si občas při tréninku dáme tak dvě tři série penalt a docela se nám přitom daří. Ze čtrnácti hráčů pouze jeden či dva nedají. Věřili jsme si a nakonec to dobře dopadlo.

Váš tým získal v posledních dvou kolech celkem pět bodů. Jaká je nyní atmosféra v šatně?
Určitě je dobrá, ostatně nijak odevzdaná nebyla ani po porážkách. Věděli jsme, že naše hra není vůbec špatná a že body musejí přijít, chybělo jen kousíček štěstíčka. Věřili jsme, že kvalita našeho týmu se dřív nebo později zkrátka musí projevit. Nálada je o něco veselejší, bodově jsme se přiblížili manšaftům před námi. Doufám, že další body nyní budou i dál přibývat.

V neděli čeká Týniště krajské derby ve Dvoře Králové nad Labem. Může pro vás být výhoda, že váš příští soupeř nyní utrpěl v okresním derby v Trutnově těžkou prohru 0:5?
Nevím, zda to je pro nás výhoda. Myslím, že ztracené body bude Dvůr nyní chtít získat zpět a doma porážku odčinit. My se v každém případě pokusíme udržet čisté konto, to je základ. Musíme hrát trpělivě a chodit do brejků. Myslím, že domácí určitě nemají tak kvalitní tým, jako v minulých sezonách. Pevně věřím, že nějaký ten bod znovu přivezeme. (hl)