Hraničáři si připsali nejvyšší výhru kola, když na domácím trávníku porazili Bydžov 5:1 „Výsledek je sice jednoznačný, ale nerodil se lehce. Hosté se snažili hrát fotbal. My jsme těžili z větší zkušenosti,“ je si vědom vedoucí náchodského mužstva Michal Malý. „I přes špatný výsledek jsme nepodali nejhorší výkon. Největší rozdíl byl v tom, že domácí měli útočníka Malého, jenž duel prakticky rozhodl,“ má jasno kouč RMSK Petr Průcha.

Jaroměř dala pouze o gól méně než její nadcházející sok, v Hořicích o své výhře definitivně rozhodla v závěrečné čtvrthodině. „Jasně nejlepší soupeř, na kterého jsme zatím narazili. Především pro naše mladé hráče to byla velká škola,“ nešetřil slovy chvály vedoucí týmu zpod Gothardu Josef Vydra a dodal: „Od mnohem potupnější porážky nás zachránil brankář Žižka.“

Vedle Jaroměře v normální době zatím neprohrála ještě Vysoká, která teď brala cenné tři body v Jičíně.

Jeden z magnetů kola byl k vidění v Libčanech, kde obhájce titulu přemohl po penaltovém rozstřelu Červený Kostelec, úřadujícího vítěze krajského poháru. Domácí se ujali vedení po hodině hry, hosté kontrovali ve 2. minutě nastavení.

Další atraktivní utkání hostil útulný areál v hradecké Orlické kotlině. „Sešívaní“ v městské bitvě přivítali nováčka z Třebše, který otevřel skóre hned ve 4. minutě. Domácím však patřila závěrečná třetina zápasu, v níž se prosadili třikrát a mohli slavit třetí výhru v sezoně.

Druhý novic z Vrchlabí doma přenechal všechny body Chlumci a je nadále poslední.

Zajímavý a hlavně dlouhý penaltový rozstřel mohli zhlédnout diváci v Novém Městě. Samotné „nemastné-neslané“ střetnutí skončilo 1:1, v kopech ze značky pokutového kopu byli úspěšnější hosté z Rychnova 10:9!

Penalty pomohly k dvoubodovému zisku i Lázním Bělohrad, které se představily v Kostelci nad Orlicí.

Událost kola

Městské derby. Slavia v hradeckém duelu s Třebší prohrála první poločas 0:1, ale po změně stran zabrala a třemi brankami udolala nováčka v poměru 3:1.

Zklamání kola

Domácí nezdar. Jičín na vlastním trávníku podlehl Vysoké 2:3. Prohra musí tým z města pohádek mrzet o to víc, že hosté rozhodli až gólem v 90. minutě utkání.

Výrok kola

„Jaroměř? Jasně nejlepší soupeř, na kterého jsme zatím narazili. Hlavně pro naše mladé hráče to byla velká škola.“