Před vlastním publikem se nechaly zaskočit také Častolovice. Povolily export všech tří bodů posledním Malšovicím.

Černíkovice - N. Město 3:1

Další utkání na umělé trávě bylo rychlé se šancemi na obou stranách. V prvním poločase si mírnou převahu vytvořili hosté, ale první velkou příležitost zápasu si v 7. min. vytvořil domácí Vik. Jeho hlavička však byla velice nepřesná. Hned z protiútoku zahrozili hosté, ale i oni měli nepřesnou mušku. Ve 22. min. střílel Polívka z trestného kopu nad a o tři minuty později po nádherné akci Ehla mířil nad Polívka. Vzápětí promarnili šanci jít do vedení Novoměstští. Hrálo se nahoru-dolů a více ze hry měli nadále agresivnější hosté. Druhému celku tabulky se nedařila rozehrávka. Tři minuty před přestávkou domácí chybovali v rozehrávce, čehož využil Valášek - 0:1. Ještě do přestávky mohlo být srovnáno, ale hostující brankář perfektně kryl Vikovu střelu.

Do druhého poločasu domácí vystřídali Bártu za Pohla a na jeho místo se stáhl Ehl. Domácí si ve druhém poločase vynutili převahu, ale zvýšit svoje vedení mohli hosté.V 55. min. přišlo vyrovnání, ale radost domácím pokazil praporek pomezního na znamení ofsajdu. Následný tlak přinesl bombu Pohla, která však skončila jen na břevně, a další neuznanou branku po předchozím faulu. Až v 70 min. Trejtnar ze skrumáže vyrovnal na 1:1. V 76. min. přišel nádherný dlouhý křížný pas na Trejtnara a ten z voleje poslal Černíkovice do vedení - 2:1. Hosté otevřeli obranu a po rychlém brejku Polívky s Čepelkou prvně jmenovaného faulovali ve vápně. Nařízenou penaltu proměnil Trejtnar a završil tak nejen svůj hattrick, ale i konečný výsledek zápasu na 3:1.

Branky: 70., 76. a 85. Trejtnar (poslední z pen.) - 42. Valášek. Sokol Černíkovice: D. Holoubek – Bárta (46. Pohl), Nosek, J. Holoubek, Jůdl - Černý (75. Hanuš), Vik, Polívka, Trejtnar - Čepelka, Ehl.

Dobruška – Dohalice 3:0

Domácí fotbalisty během úvodní půlhodiny uklidnily dva zásahy Adama Zilvara. Poprvé skóroval po trestném kopu Zrzavého přesným volejem z bezprostřední blízkosti, podruhé velmi šťastně, když jeho centr tečoval za záda dohalického brankáře jeho spoluhráč. Koncovka dobrušských hráčů byla velmi efektivní, protože další vyložené šance navzdory územní převaze nepřicházely. Po změně stran Doubek vyslal dlouhý pas na kanonýra Haška, jenž si míč ve vápně zpracoval a střelou v pádu stanovil konečnou podobu výsledku.

Branky: 19. a 31. A. Zilvar, 65. Hašek. Rozhodčí: Dostál. ŽK: 3:8. Diváků: 120. Poločas: 2:0. TJ Dobruška: Malý – Horák – Jarkovský, Dubský, Šotola – M. Dostál (51. Jirásek), Zrzavý (64. T. Zilvar), Alt, A. Zilvar – Hašek, Doubek.

České Meziříčí – Hronov 3:0

„Soupeř přijel hrát ze zabezpečené obrany a spoléhal na rychlé brejky,“ přiblížil taktiku Hronova kouč Českého Meziříčí Milan Hašek a přiznal, že do vedení mohli jít jako první hosté. „My měli víc ze hry, ale oni paradoxně mohli dát gól hlavou po standardce. Naštěstí nás podržel brankář Frinta. Trvalo nám dvacet minut než jsme začali hrát svoji hru. Zvedli jsme se a začali si vytvářet šance.“ Do vedení poslal Haškovi svěřence Slánský, který dostal míč do běhu, utekl obránci a prostřelil brankáře. „Ve druhé půli jsme hráli dobrý fotbal s přesnou kombinací. Měli jsme čtyři gólovky (hlavně Tomáškové a Hrubý), ale uklidnění přinesla až střela Kyšky z osmnácti metrů pod břevno. Třetí pojistku zaznamenal Bouz hlavou po centru Petra Tomáška,“ uzavřel hodnocení Hašek.

Branky: 49. Slánský, 80. Kyška, 90. Bouz. Poločas: 0:0. FC České Meziříčí: Frinta – Kozák – Kubíček, Slezák, Tetřev – Hovorka, J. Tomášek, P. Tomášek, Slánský – Hrubý, M. Slezák (60. Čáp).

Vamberk – Loko Hradec 2:5

Trenér vamberského Baníku Vladimír Mráz neskrýval po prohraném zápase zklamání. „Nechápu to. Nevím, jestli naši hráči soupeře po prohře 0:6 v Černíkovicích podcenili. Sice nám chyběli tři hráči z každé řady základního kádru (Přikryl, Flekr a Šponar), ale to nemůže být omluvou pro pět inkasovaných branek na vlastním trávníku. Do poločasu soupeř potrestal naše dvě hrubky a třetí gól dosáhl po rohu.“ Hosté ve Vamberku vedli dokonce 5:0 (čtvrtý gól padl z penalty a pátý po rychlém brejku)! Až potom se domácím dvakrát podařilo snížit. „To je snad jediná pozitivní věc na domácí prohře, že jsme to nezabalili a dokázali se v závěru alespoň trochu zvednout,“ dodal Mráz.

Branky: 70. Mudruňka, 75. Potužník – M. Šimerda 2, J. Šimerda, E. Šimek, Tomek. Poločas: 0:3. Baník Vamberk: Vídeňský (65. Pavelka) – Kubias, Dostál, Mudruňka – Baculák (60. Choceňský), Sedláček, Horák, Leimer (36. Drtina) - D. Hamerský, Potužník, Souček.

Častolovice – Malšovice 0:1

Častolovice nastoupily k utkání bez pěti hráčů základní sestavy. První poločas se hrál převážně na polovině hostí, ale do šaten se šlo za jednobrankového vedení Malšovic. Minutu před přestávkou totiž ve vápně fauloval Přikryl a Duha se pokutového kopu nemýlil – 0:1. Druhý poločas se domácí, nadále postrádající potrestaného hrajícího kouče Miloše Marka, snažili o vyrovnání. V posledních deseti minutách, kdy hosté po vyloučení dohrávali v deseti, si vytvořili drtivý tlak, ale kýženého gólu se nedočkali.

Branka: 44. Duha z pen. ČK: 0:1 (80. min.). AFK Častolovice: Jedlička – Přikryl – Slanina, Suchý, Cvejn – Lorenc, Petr Mráz, Slavík (70. D. Marek), Beneš – Kalousek, Šimerda (80. Zemaník).

Opočno – Babí 2:2

Opočenští na jaře remizovali v obou domácích utkáních (před týdnem 1:1 s Dohalicemi). První poločas oba týmy často chybovali v kombinaci. V 19. min. přišla hrubá chyba opočenského Gábora, který naservíroval míč Fiedlerovi a ten s přehledem překonal Krulicha – 0:1. Do přestávky domácí obranu nadále zlobil rychlý Fiedler. Do druhého poločasu Opočno nastoupilo jako vyměněné a začalo diktovat tempo zápasu. Čisté konto hostů však držel pozorný gólman Malík. Až po hodině hry ho překonal Michl – 1:1. Krátce po rozehrání se k míči dostal L. Jelen a bombou podruhé prostřelil Malíka - 2:1. Vedení Opočna trvalo jen devět minut. V 70. min. totiž domácí obraně utekl Fidler a střelou k pravé tyči vyrovnal. V 83. min. propásl největší šanci Opočna na vítězný gól Baláček, jehož střelu do vinklu Malík skvěle vyrazil nad branku.

Branky: 60. Michal, 61. L. Jelen – 18. a 70. Fidler. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 1:1. Diváků: 80. Poločas: 0:1. Spartak Opočno: Krulich – V. Jelen, Baláček, Polák, Petr – Gábor (60. Škrabal), Musil, L. Jelen, Černík – Michl, Krištof (80. Bielik).

Stárkov – Ohnišov 0:1

Ohnišovští podle slov svého kouče Jiřího Klemence absolvovali na hřišti ve Stárkově nesmírně náročné utkání na velmi těžkém terénu. „Fotbal se na něm hrát nedal. Bylo to o nakopávání a standardkách. My jsme byli herně lepší, domácí naopak důraznější. Proměnili jsme jednu ze tří gólovek. Pak běžel ještě sám na brankáře střelec branky Kárník a další tutovku zahodil Kašpar. V závěru jsme nejtěsnější vedení zásluhou dobrého taktického výkonu udrželi.“

Branka: 51. Kárník. Start ZD Ohnišov: Bohuška – Hronovský, J. Effenberk, Nejman, Králíček – Kašpar (75. Ducháč), Týfa, Bálek, Fiedler – Kárník (60. P. Effenberk), Brzek (46. Prouza).

 1. Dobruška 13 0 3 44:11 39
2. Černíkovice 11 3 2 50:16 36
3. Č. Meziříčí 9 2 5 23:17 29
4. Ohnišov 9 1 5 29:27 28
5. Vamberk 7 4 5 31:26 25
6. Babí 6 3 6 24:23 21
7. Loko Hradec  5 4 7 31:46 19
8. Častolovice 5 2 8 28:31 17