Výborně se v něm představili oba nováčci z Náchodska, Jaroměř a Červený Kostelec, nejvýraznější vítězství ale má na svědomí někdo jiný, a to exdivizní Trutnov.

Byť se v Trutnově přímo o postupových ambicích nahlas nehovoří, hned první zápas proti nováčkovi z Hořic naznačil možnosti týmu z Krkonoš. Půltucet branek a k tomu hattrick Čecha mluví jasnou řečí. Exdivizní tým tak vyslal do kraje jasnou zprávu: „S námi se rozhodně počítat musí."

Souboj ambiciózních týmů byl k vidění v nedělním dopoledni na hřišti hradecké Olympie, kde domácí přivítali Týniště. Po rychlé brance hostů se vše podstatné událo až po vyloučení domácího Finkeho. V přesilovce vstřelilo Týniště další dvě branky a v poklidu si dokráčelo pro premiérové body.

Rázně vykročili do soutěže oba nováčci z Náchodska. Jaroměř se doma v souboji s Kratonohami v první půli rozkoukávala, ve druhé pětačtyřicetiminutovce však nazul střelecké kopačky Škoda, který nový ročník pokřtil třígólovým zápisem.

Hloubavou první půli zažili i natěšení příznivci v Červeném Kostelci, kde domácí brzy prohrávali s hradeckou Slavií 0:1. Po změně stran ale domácí fotbalisté výrazně přidali a trefy bratrů Hlavových znamenaly zisk tří bodů. „Za výkon ve druhém poločase jsme si vyhrát zasloužili," myslí si Karel Havlíček, hrající trenér červenokosteleckého nováčka.

Za diváckého nezájmu (60!!!) se hrálo v Jičíně, který potvrdil roli favorita těsně po změně stran a rezervu Nového Bydžova přehrál hubeným výsledkem 1:0.

Druhé jednogólové vítězství úvodního kola se zrodilo v Libčanech a domácí příznivci z něj rozhodně radost neměli. Libčany totiž hrály s Rychnovem nad Kněžnou vyrovnanou partii, a to až do devadesáté minuty. V ní vstřelil vítězný gól hostů Lochman.

Gólové dostihy byly k vidění v Lázních Bělohrad. Zde se domácím v souboji s týmem od východočeského moře, Českou Skalicí, podařilo otočit z 1:2 na 3:2, ale ani to jim byť na zisk jediného bodu nestačilo. Skalice totiž měla drtivý závěr a díky dvěma gólům v poslední pětiminutovce odváží všechny body. „Je třeba se zamyslet, proč ve druhém poločase nastal výpadek, který nás málem stál vítězství," láme si hlavu českoskalický trenér Milan Biederman.

Jediná remíza zahajovacího kola Votrok krajského přeboru mužů se zrodila v Broumově, odkud si bod se štěstím odváží po výsledku 1:1 královédvorská rezerva.  

Sestava prvního kola - Královéhradecký kraj