Velký otazník visí nad nedělním divizním utkání fotbalistů SK Týniště nad Orlicí. Ve druhém jarním kole se na hřišti v Olšině má představit poslední celek tabulky Slavoj Předměřice. Počasí si momentálně dělá, co chce, a tak největší starost mají funkcionáři domácích oddílů. „Řídící komise Českomoravského fotbalového svazu v Praze rozhodla, že o tom, zda se bude či nebude hrát, rozhodnou rozhodčí a delegáti utkání,“ sdělil v pátek sekretář týnišťského fotbalového klubu Petr Janáček.


Trávník je měkký a podmáčený


A jaký byl v pátek aktuální stav hrací plochy v Olšině? „Trávník je podmáčený. Je to hodně měkké. Myslím si, že je na hranici regulérnosti. A předpověď počasí je nepříznivá, sněhové přeháňky jsou hlášeny na celý víkend,“ zůstává Janáček v otázce konání utkání pesimistický.

Jaký tedy bude zítřejší scénář? Hlavní rozhodčí Ondřej Bohatý přijede z Jablonce nad Nisou a nejpozději hodinu před výkopem krajského derby, který je naplánován na 15. hodinu, rozhodne, zda se střetnutí s Předměřicemi uskuteční.


Tomášek vyfasoval pouze podmínku


Trenér Milan Petřík svoje svěřence na utkání pečlivě připravil. Radost mu určitě udělalo rozhodnutí disciplinární komise, která červeného hříšníka z Turnova Adama Tomáška potrestala pouze podmínečným trestem. „Vyfasoval podmínku na jeden zápas do 18. června, manšaft tedy máme kompletní,“ upřesnil Petr Janáček.

Nadcházejícího soupeře z Předměřic lze navzdory skutečnosti, že jarní polovina soutěže je teprve na začátku, označit za sestupujícího. Na předposlední příčku ztrácí deset bodů.

Připomínáme, že hráči Slavoje byli po neschválené letní fúzi s královéhradeckou Olympií a odchodu nejlepších fotbalistů především do Olympie už dopředu pasování na nejvážnějšího kandidáta na sestup do krajského přeboru. V zimní pauze došlo v Předměřicích stejně jako v Týništi k výměně na trenérském postu. Vratislava Lokvence staršího vystřídal Ladislav Landa. Tým opustili Kout, Kotal, Neppl, Pospíšil a Urban, naopak novými tvářemi jsou Cejnar (prodloužení hostování z FC Hradec Králové), Horák (hostování z Čáslavi), Tokár (hostování ze Smiřic) a Karnas (hostování z Olympie Hradec Králové). Do kádru byli zařazeni čtyři talentovaní dorostenci a stejný počet hráčů z rezervního B-týmu.


Předměřice mají pouhé tři body


Předměřičtí z dosavadních šestnácti mistrovských utkáních nasbírali pouhé tři body – paradoxně za nejtěsnější výhru 1:0 právě nad týnišťským týmem, na podzim vedeným Lubošem Kubíkem.

Zítřejší zápas 17. kola divize C SK Týniště n. O. (10. místo, 21 bodů) – Slavoj Předměřice (16. místo, 3 body) by se měl hrát na hřišti v Olšině od 15 hodin.

Pokud se krajské fotbalové derby uskuteční, měli by se týnišťským fanouškům poprvé na domácím trávníku představit nové zimní posily – brankář Václav Pišta, zkušený útočník Vladimír Gavula (oba přišli na hostovní z druholigového FC Hradec Králové) a mladý talentovaný fotbalista Radek Danč, který hostuje z Dobrušky.

(six, hl)