Ohlédnutí za středečním pohárovým soubojem SK Týniště n. O. – 1. FC Brno očima obou lodivodů

Kdo ví, jak by se pohárový souboj vyvíjel, kdyby se Moravanům nepovedl výjimečný nástup do zápasu, po němž už v 11. minutě vedli 3:0?

Uličný: Mám zde spoustu přátel

Bezprostředně po střetnutí jsme vyzpovídali populárního brněnského kouče PETRA ULIČNÉHO.

Jak se vám líbilo prostředí a atmosféra týnišťského stadionu?
Musím obecenstvo pochválit. Bylo jedním slovem vynikající, jako když jsem hrával fotbal za mlada. Takhle by to mělo vypadat na fotbale v menších městech. Podobně vysoké návštěvy by měly chodit na každý mistrovský zápas.

Zaujal vás některý z hráčů v domácích dresech?
Velmi dobře zahrál tvořivý záložník Gorol, kterého pamatuji ještě jako dorostence z doby mého působení v Hradci Králové. Solidně se na hřišti prezentoval i mladý Jelínek, syn mého kamaráda a bývalého asistenta Luďka Jelínka, a klobouk dolů před výkonem nestárnoucího Radka Hrubého.

Vzpomenete si ještě občas na léta strávená v královéhradeckém klubu?
Jistě. Získal jsem během působení na východě Čech spoustu dobrých přátel a kamarádů. Někteří se přišli na dnešní utkání podívat. Už jsem se pozdravil s Martinem Černíkem, který byl rovněž mým asistentem, či dalším koučem Milošem Mejtským.

Dokážete odhadnout šance vašeho mužstva v boji o prvoligový titul?
Nárok na zisk titulu si samozřejmě může dělat každý, ovšem domnívám se, že o nejvyšší metu opět svedou souboj tradiční rivalové Slavia a Sparta. My se budeme snažit bojovat o co nejvyšší postavení spojené s účastí v evropských pohárech.

Ujec: Vyloučení šlo vyřešit diplomaticky

Pohárový zápas proti prvoligovému soupeři považuje domácí kouč MILAN UJEC především za cennou zkušenost pro většinu svých svěřenců.

Zároveň to byla vynikající příprava na nejbližší divizní utkání, které tým sehraje v neděli doma proti Sokolu Ovčáry.

Průběh zápasu zcela ovlivnil drtivý nástup Brna, během něhož za úvodních jedenáct minut vstřelilo tři góly…
Rozhodně. Bylo to kruté. Vždyť ze tří střel na branku všechny skončily v síti. Ovšem v dalším průběhu jsme už s favoritem dokázali sehrát vyrovnanou partii. Myslím si, že jsme si dokonce vypracovali více gólových šancí než hosté. Pro tisícovku diváků to musela být atraktivní podívaná. Zasloužili jsme se o to i my tím, že jsme se nezakopali na vlastní polovině, ale pokoušeli se hrát otevřený fotbal. Také jsem rád, že jsme se neuchýlili k žádným záludným zákrokům.

Chtěl byste někoho ze svého týmu vyzdvihnout konkrétně?
Všichni hráči se na trávníku vydali ze všech sil. Po přestávce bylo znát, že nemáme natrénováno tolik jako brněnští profesionálové. Navíc nás oslabilo zbytečné vyloučení Petra Zdeňky.

Nezdála se vám červená karta pro Zdeňku přece jen trochu přísná?
Domnívám se, že rozhodčí Ochotnický z Prahy byl na nás mnohem přísnější než na Brňany. Myslím si, že situaci po níž následovalo vyloučení, mohl vyřešit mnohem diplomatičtěji bez karet. Vždyť to bylo za rozhodnutého stavu a do konce zbývalo už pouze dvacet minut. Na místě by podle mého názoru byla spíše domluva.

Kdo vás zaujal nejvíce v sestavě soupeře?
Všichni Brňané dokazovali, že patří k domácí špičce. Skutečným režisérem jejich hry byl výtečný Tomáš Polách, přes které ho směřovala většina akcí.

(hl, six)