Divize C: Tým z Olšiny navázal na vítězství s Kutnou Horou a v tabulce stoupá vzhůru

Náchod - Týniště 0:1

Domácí fotbalisté byli po celý první poločas aktivnějším týmem, měli míč častěji na svých kopačkách, jejich hře však chyběl moment překvapení. To hosté mohli být po většinu první půle v klidu, z první akce totiž dali vedoucí branku. Běžela patnáctá minuta, když zbytečně na rohu velkého vápna fauloval domácí Martin Moravec a nabídl Týništi trestný kop. Ten se snesl na zadní tyč Kobosovy branky, kde ho nabíhající Hůlka uklidil nekompromisně do sítě 0:1. Domácí mohli odpovědět o čtyři minuty později, to Srkalův centr našel Hlavu, jehož hlavičkové zakončení ze záklonu skončilo nad hostující brankou. O chvíli později se opět připomněli hosté z Týniště, Štajerova střela placírkou ale minula Kobosovu branku. Po půl hodině hry hosté po rohovém kopu netakticky srazili Srkala před velkým vápnem, k trestnému kopu z dobré pozice se postavil Malý, jenže mezi tři tyče svou střelu nenamířil. To Vejpravův trestný kop od postranní čáry z 38. minuty nadělal hostujícímu brankáři o poznání větší starosti, nakonec ale vše uhasila obrana Týniště. Krátce před poločasem si na levé straně pohrál s protihráčem domácí Brich, jeho centr ale obrana hostů odvrátila na roh.

ZÁKROK. Týnišťský gólman Marcel Marčišin (na snímku s míčem) udržel v Bělovsi čisté konto a svým výkonem přispěl k zisku důležitých bodů v boji o záchranu divizní soutěže. Foto: 2x

Do druhé půle vstoupili hosté o poznání aktivněji a domácí rozehrávku napadali podstatně dál od své branky. Náchod se i díky tomu dostával do brankového ohrožení jen sporadicky. V 52. minutě si domácí přece jen vynutili chvilkový tlak, ten ale skončil nepřesnou střelou. O čtvrt hodiny později nadělal Týništi hodně starostí Vejpravův trestný kop, který hosté odvrátili na roh, z něhož vznikl před hostující brankou další závar. Vzápětí zkouší štěstí zpoza vápna domácí Plšek, jeho střela ale těsně minula pravou tyč hostující branky. V 69. minutě si domácí vybojovali další rohový kop, ten zahrál Malý přímo do branky a gólman Marčišin s námahou jeho pokus vyrazil na břevno. O chvíli později se zahřál na druhé straně také Kobos, který bez větších potíží kryl hlavičkový pokus střídajícího Mergance. Deset minut před koncem si na brankářem vyboxovaný míč počkal za velkým vápnem domácí Brich, mezi tři tyče ale svůj pokus nenasměroval. O pět minut později podnikli hosté nebezpečný brejk, Huňák však našel jen náruč připraveného Kobose. Poslední šanci poslat zápas do penaltového rozstřelu měl v 87. minutě Srkal, jeho rána sice gólmana Týniště donutila jít k zemi, větší starosti mu ale nenadělala. (mr, dr)