Týniště otočilo duel s Černilovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška v Roudnici nezvládla první poločas a odjela s prázdnou.

3.10.2017

Krajská fotbalová I. A třída: SK Týniště nad Orlicí - FK Černilov.Foto: Martin Tobiška

Krajská I. A třída pokračovala o víkendu zápasy osmého kola. Fotbalisté Týniště nad Orlicí v Olšině otočili zápas s favorizovaným Černilovem a získali tři důležité body. Dobruška se vrátila s prázdnou z Roudnice, když o výsledku utkání rozhodly tři inkasované branky v prvním poločasu.

Týniště n. O. - Černilov 2:1

Hosté se ujali vedení po deseti minutách zásluhou Hrubého, který ještě nedávno oblékal týnišťský dres. Domácím se podařilo po změně stran otočit skóre góly Mládka z penalty a Fidry. Svěřenci trenéra Petra Silbernágla udrželi těsné vedení a slavili vítězství.

Fakta – branky: 55. Mládek z pen, 65. Fidra – 11. Hrubý. Rozhodčí: Michal Šedivý. ŽK: 4:3. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Týniště n. O.: Hlaváč – Tomášek, Horák I., Repák, Huňák – Forejtek (88. Novák), Matoušek, Šreiber, Mládek – Voda (90. Horák II.), Fidra.

Lukáš Ráček, vedoucí mužstva SK Týniště nad Orlicí: „Naše mužstvo dokázalo, že i proti kvalitnímu mužstvu jako je Černilov, dokáže hrát fotbal a přehrát soupeře. Po dobrém výkonu jme získali tří potřebné body.“

Roudnice - Dobruška 5:2

Domácí v první poločasu korunovali svou převahu třemi góly. Po změně stran Dobruška během deseti minut snížila skóre na rozdíl jedné branky. To však bylo vše. Roudnice přidala další dvě branky a dotáhla utkání do vítězného konce.

Fakta – branky: 14. Stoszek, 39. L. Koutník, 45. a 78. Kučera, 81. D. Koutník – 48. Malý, 55. Mikušík. Rozhodčí: Jakub Franěk. ŽK: 1:2. Diváci: 90. Poločas: 3:0. Dobruška: Pěnička – Eimann, Krahulec, J. Effenberk, Dědeček (46. Gerža) – Čopík (83. Hubáček), Valášek, Mikušík, Majer (68. Vrátný) – Malý, Kořínek.

Miloš Killar, trenér SK Dobruška: „První poločas jsme propadli ve všech činnostech, hlavně však v chuti do hry. Naivita a nesprávné řešení situací v obranné fázi domácí potrestali třemi brankami. Toto manko se nám zvýšenou aktivitou po přestávce podařilo snížit, dalšími chybami jsme se však připravili o možnost utkání zdramatizovat.“

Krajský přebor: Červený Kostelec přemohl lídra. Kanonáda Jaroměře

Královéhradecko - Fotbalový krajský přebor na Královéhradecku pokračoval jedenáctým kolem.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Rychnov nad Kněžnou - V Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou se v pondělí 23. října od 17.30 hodin uskuteční Večer plný krásy a splněných přání, který připravila přední česká kosmetička Vlasta Libotovská.

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Hradec Králové - Když na začátku srpna dalo po prohlídce kbelské zkušebny leteckých motorů vedení Hradce Králové zelenou projektu Evropského centra vývoje, výzkumu a výroby moderních turbovrtulových leteckých motorů na hradeckém letišti, čekali investoři ještě na posouzení krajského úřadu.