To je posun! Z týmu, který spadl a bude kopat druhou ligu, přestupuje Daniel Trubač do mistrovského celku.

Jinými slovy: Šikovný záložník už nebude nosit dres Hradce Králové, místo toho je členem kádru pražské Slavie.

Podle informací Deníku za něj klub, který vlastní čínská společnost CEFC, jež patří mezi dvě stě padesát nejbohatších firem světa, zaplatí 10 milionů korun.

Ve smlouvě o přestupu by měly být zaneseny i další bonusy pro Východočechy. Jejich vyplacení však bude – logicky – záležet na tom, zda a jak se Trubač v našlapaném mužstvu kouče Jaroslava Šilhavého prosadí.

Slavia by měla Trubače jako novou tvář představit dnes, kdy se chystá oznámit příchod posily velkého jména, údajně cizince hrajícího německou bundesligu.

Daniel Trubač.
Hledá se levák. Malinský i Trubač jsou na odchodu

Hradecký hráč, klient manažerské skupiny Sport Invest, byl už v neděli v Praze na zdravotních testech. Včera se jeho přestup dolaďoval. „Byl by to splněný sen,“ říkal na konci minulého týdne.

Ten se mu splnil, což bylo vlastně jisté už o víkendu. Hradecký kouč Karel Havlíček už s devatenáctiletým středopolařem nepočítal. „Těžko můžeme držet hráče, který se chce posunout. Slávistické nabídce nemůžeme odolat,“ přiznal.

František Čech.
Stoper Čech vyrazil na EURO, po něm bude bez dovolené

Proč ale Slavia sáhla po hráči, který nedal v minulém ročníku ligy ani jeden gól, byť naskočil do pětadvaceti utkání?

Důvod je jasný, Trubač může být budoucí lídr, hvězda, reprezentant. Je členem národního mužstva do dvaceti let, v mladších kategoriích býval dokonce kapitánem. Do nejvyšší soutěže naskočil už v sedmnácti letech – a ihned zaujal drzostí, technikou.

Zatím však není jisté, zda dostane šanci rovnou ve Slavii. Spíše se nabízí pozvolnější cesta, mistr by ho mohl poslat na hostování do některého z provoligových klubů. „I tak by to byl posun,“ upozornil hráč, jenž je čtvrtou posilou Slavie.

Před ním přišli zkušenější: brankář Jan Laštůvka, stoper Jakub Jugas a záložník Jakub Hromada.