„Konec své fotbalové kariéry jsem si takto nepředstavoval,“ řekl JAN HABLE, stoper FK Náchod. Někdejší hráč Hradce Králové, Fiorentiny či Ostravy utrpěl ve středu 16. května v pohárovém utkání v Červeném Kostelci po ostrém zákroku Ondřeje Kovala utrpěl těžkou zlomeninu nohy. Jaké fatální následky bude mít zranění nedokáže posoudit ani sám postižený.

Po čtvrteční operaci byl už v sobotu propuštěn z nemocnice do domácího léčení. „Dodnes ten zákrok nemohu pochopit,“ vrací se v myšlenkách k pohárovému derby s Červeným Kostelcem Jan Hable.

Dodnes zákrok nechápe

Ten byl čtvrt hodiny před koncem za stavu 4:0 pro Náchod sestřelen skluzem domácího Kovala a výsledek tohoto nepochopitelného zkratu kosteleckého hráče byl fatální – vyhozený kotník z kloubu, zlomená lýtková kost a přetrhané vazy. „Kdyby mi trefil druhou nohu, tak by to asi nic nebylo, ale on mi trefil stojnou nohu,“ nechápe Kovalův blikanec Hable.

Trest: Koval bude rok bez fotbalu!
Hradec Králové - Tvrdý trest vyfasoval Ondřej Koval za ostrý faul na Jana Hableho z Náchoda v semifinále fotbalového Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. Disciplinární komise záložníkovi Červeného Kostelce zastavila činnost na dvanáct měsíců do 16. května 2019!

Náchodský stoper si ve čtvrtek pobyl na operačním sále náchodské nemocnice zhruba dvě a půl hodiny, během nichž mu lékaři nejprve sešroubovali zlomenou lýtkovou kost a pak mu ještě druhým řezem dávali do pořádku přetrhané vazy.

„První noc byla špatná, to jsem bral prášky proti bolesti, ale pak už to bylo v rámci možností docela dobré,“ dodal Hable.

Nyní ho podle slov lékařů čekají zhruba tři měsíce chůze o berlích a pak následná rehabilitace. Mezitím bude muset docházet na pravidelné kontroly, které by měly odhalit případné komplikace v hojení.

ČERVENOKOSTELECKÝ Milan Kováčik přechází přes náchodského Marka Bricha ve středečním pohárovém derby.
Stínem pohárového derby je těžké zranění Jana Hable

Strhla se vlna solidarity

„Nejhorší je, že máme měsíční holku, se kterou prakticky nemůžu pomoct. O sebe jsem schopen se postarat, ale to je tak všechno,“ mrzí náchodského fotbalistu. Toho zároveň nesmírně dojala vlna solidarity, jež se strhla hned po fatálním zranění.

„Volali mi nebo psali snad ze všech klubů v kraji, že je to moje zranění strašně mrzí. To bylo hodně milé,“ říkal dojatě Hable.

Kariéru ještě neodpískal

S ohledem na vážnost zranění bývalého mládežnického reprezentanta všem fotbalovým fandům vyvstala myšlenka na pokračování jeho fotbalové kariéry.

„Doktoři mi říkali, že už to asi na žádný vyšší fotbal nebude, ale uvidíme. Sice jsem si už dříve pohrával s myšlenkou na konec kariéry, ale poslední dobou mě zase fotbal strašně chytl, vytvořila se tady skvělá parta, která spolu tráví čas i mimo fotbal, takže jsem si to teď v Náchodě strašně užíval,“ dodal Jan Hable, který má za sebou úspěšnou fotbalovou kariéru. V roce 2007 přestoupil z Hradce Králové do italské Fiorentiny. Z pohledu hradeckého klubu šlo o jeden z nejdražších přestupů v historii. Dále si Hable zahrál za italské Ascoli a řeckou Kerkyru. V tuzemsku pak oblékal také dres Baníku Ostrava. Vrátí se na zelený trávník?

Ilustrační foto.
Trest za likvidační faul. Koval bude rok bez fotbalu!