Divize: Fotbalisté Týniště nad Orlicí zdolali doma Horní Měcholupy

Týniště – H. Měcholupy 2:0

První poločas přinesl vyrovnanou partii, ve které se útoky střídaly na obou stranách. Hned v úvodu dvakrát nebezpečně zahrozili hosté. Ve 2. min. Mišák v dobré příležitosti branku přestřelil, v 17. min. po centru Klíra míč hlavou těsně minul Birna.

V 19. min. však prokřehlé fanoušky rozehřál kanonýr Hájek, který placírkou usměrnil do sítě ránu kapitána Černého - 1:0.

V závěru poločasu střelu Gorola z trestného kopu odvrátila zeď bránících hráčů na roh, vzápětí na druhé straně týnišťská obrana ve spolupráci s Ottmarem zažehnala obrovský závar ve vlastní šestnáctce. V 50. min. nádherný centr Gorola poslal Černý do boční sítě hornoměcholupské svatyně. V 57. min. Hájek prověřil kvality gólmana Janocska.

V dalším průběhu měli Pražané, kteří se s nepříznivým vývojem nehodlali smířit, místy více ze hry. V 75. min. svůj tým doslova podržel Ottmar, který zázračně vyrazil dělovku Buldry. Vzápětí však byl na konci bleskurychlé akce Lehovec, který ve finále chladnokrevně přehodil brankáře hostí - 2 : 0.
V 80. min. zahrál jeden z hostujících obránců ve vápně rukou. Z nařízené penalty však Gorol poslal míč vedle branky! Přestože Pražané v závěru doslova bojovali jako lvi, domácí již kontrolovali hru a nepřipustili žádné komplikace. Hosté se v Olšině navzdory porážce prezentovali jako velmi kvalitní, houževnatý a kompaktní tým. Pro týnišťský celek je zisk tří bodů o to cennější.

V příštím kole se fotbalisté SK Týniště nad Orlicí představí svým příznivcům znovu v domácím prostředí. Do Olšiny přicestuje atraktivní a těžký soupeř, loňský účastník České fotbalové ligy – celek FK Kolín.