V Olšině zavládla radost. Odvolací a revizní komise KFS Královéhradeckého kraje na svém zasedání rozhodla vyhovět odvolání SK Týniště a změnila rozhodnutí STK o kontumaci výsledku utkání krajského přeboru SK Týniště n. O. – Slovan Broumov. Platí výsledek dosažený na hřišti v řádné hrací době (4:1) a tři body pro domácí tým. Oddíl SK Týniště byl potrestán pořádkovou pokutou 10 000 Kč.

V odůvodnění tohoto rozhodnutí se uvádí: „ORK se neztotožňuje s rozhodnutím STK dne 24. března 2011, která za zpoždění začátku utkání o 35 minut použila ustanovení článku 38 Soutěžního řádu fotbalu (dále „SŘ“).

Pozdní začátek v tomto utkání neměl herní důsledky a nenaplňuje žádný z příkladů provinění ve smyslu článku 58 SŘ. Proto nelze oddíl trestat kontumačním výsledkem.

K opakovanému čerpání čekací doby došlo technickou závadou na počítači, který selhal při vyplňování zápisu o utkání. Protože v důsledku zpoždění vypsání zápisu došlo k prodloužení čekací doby, akceptuje ORK bod 3. článku 36, který podobná porušení SŘ ukládá postihnout podle čl. 57 písm. a). Tím je pořádková pokuta, kterou si ve svém odvolání navrhnul i oddíl.

ORK vyhověla odvolání SK Týniště v plném rozsahu a ukládá sekretariátu vrátit odvolací poplatek 600 Kč.

Protože ORK odvolání vyhověla, nelze proti výroku podat žádost o přezkum ke svazové ORK. Rozhodnutí ORK bude písemně sděleno oddílu a tím případ uzavřen.“

Pro Týniště, bojující o záchranu, je „návrat“ tří bodů hodně důležitý. „Je to radostná zpráva. Určitě nám to psychicky pomůže v dalších zápasech. Bodově jsme se dotáhli k dalším ohroženým týmům. Musíme jít krůček po krůčku, naplno bodovat a dostat se z míst, kde hrozí sestup či nepříjemná baráž,“ sdělil týnišťský kouč Oldřich Bartek.

A co na verdikt říkají Broumovští? „Nevím, z jakého důvodu verdikt změnili, není to fér. Nebyla fér ani kontumace. Aby bylo vše v pořádku, tak by se měl zápas opakovat,“ míní broumovský trenér Jaroslav Vejprava.

(dr, mr)