I. B třída: Útočník David Hořínek exceloval vstřelením čtyř gólů do sítě Českého Meziříčí. Derby v Častolovicích skončilo dělbou bodů. Lídr tabulky si odvezl všechny body z Černíkovic také díky sporné penaltě.

Babí - Ohnišov 1:2

Ohnišov se na Náchodsku představil v silně improvizované sestavě a na těžkém terénu vybojoval tři body, které ho udržely v kontaktu s vedoucími Třebechovicemi. Ztrácí na ně pouhé dva body.

Převahu z úvodu zápasu hosté korunovali přesnou střelou Králíčka z 25 metrů – 0:1. Domácí odpověděli velkou šancí Flašky, který však ani nadvakrát nedokázal překonat výborného brankáře Čejchana. Také ve druhé půli měli Ohnišovští více ze hry. V 65. min. Kárník obešel i gólmana a pojistil vedení hostů střelou do prázdné branky. V 85. min. směřoval do vápna centrovaný míč a Čtvrtečka si ho srazil do vlastní branky. Hosté však k vyrovnání domácí útočníky nepustili.

Jiří Klemenc, trenér Start ZD Ohnišov: „Téměř po celou dobu jsme vývoj zápasu kontrolovali, ale pět minut před koncem přišla komplikace v podobě vlastního gólu. Závěr jsme si pohlídali a odvezli jsme domů tři důležité body.“

Branky: 25. Králíček, 65. Kárník – 85. vlastní. Poločas: 0:1. Start ZD Ohnišov: Čejchan – Fiedler, Čtvrtečka, Bálek, Králíček – Hofman, Dudek, Macháček, Štěpán – Ulich (65. Šubrt), Kárník.

Černíkovice - Třebechovice 2:3

Předehrávka jarního kola se černíkovickému mužstvu nepovedla. Momentálně se potýkají s velkou marodkou. Vedoucí tým soutěže se hned v úvodní minutě utkání ujal vedení, když míč po střele M. Krejčího z trestného kopu změnil ve zdi směr letu do protipohybu bezmocného brankáře D. Holoubka - 0:1. Inkasovaná branka domácí hodně srazila a tempo hry diktoval favorizovaný lídr I. B třídy, jemuž dobře pracovala celá záložní řada. Většina akcí na obou stranách ovšem končila před vápnem. Hosté hrozili jen ze standardních situací. Po jedné z nich ve 25. min. domácí zachránila tyč. Ve druhém poločase domácí přidali a ve 48. min. zahrávali rohový kop, na který nejvýše vyskočil Nosek a srovnal na 1:1. Po vyrovnání domácí hru zpřesnili a získali i mírnou převahu. Jenže v 55. min. je zaskočil hlavní rozhodčí nařízením nesmyslné penalty po vyboxování míče brankářem, do něhož narazil hostující útočník. Sudí situaci posoudil zcela opačně, což pobouřilo domácí diváky, ale rozhodčí byl neoblomný. Pokutový kop R. Kyral bezpečně proměnil - 1:2. V 72. min. hosté zahrávali rohový kop, po kterém zvýšil opět M. Krejčí na 1:3. Domácím se utkání ještě podařilo zdramatizovat po gólu Pohla v 82. min., ale vyrovnat už nestačili.

Branky: 48. Nosek, 82. Pohl – 1. a 72. M. Krejčí, 55. R. Kyral z pen. Poločas: 0:1. Sokol Černíkovice: D. Holoubek - Klapal (46. Vl. Jarkovský), Bárta, Pohl, Hovorka - R. Jarkovský (Podstávek), J. Hanuš, Polívka, D. Hanuš - Nosek, Vik.

Častolovice – Vamberk 1:1

Okresní derby začalo na velmi těžkém terénu mírnou převahou domácích, kteří se opět neuvěřitelně trápili v koncovce. Z několika nebezpečných situací stojí za zmínku střela Beneše v 17. min., kterou hostující brankář J. Flekr vyrazil k Petru Mrázovi, avšak jeho dorážku vykopl z brankové čáry stoper Dostál. Baník poprvé zahrozil ve 26. min. a hned z toho byla branka. Po přihrávce O. Mráze se přesně k tyči trefil Horák - 0:1. V následujících minutách byla opět patrná optická převaha domácích, která jim ovšem gólový efekt nepřinesla. Ve 33. min. hosté zahrávali rohový kop, který skončil na břevně domácí branky. Další šanci Vamberka zmařil brankař Jedlička včasným vyběhnutím mimo pokutové území. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali ve 37. min., kdy z pravého křídla zacentroval Petr Mráz přesně na svého bratra Pavla a ten svoji šanci využil - 1:1. Ve druhé půli to byli opět domácí hráči, kteří se dostávali do vyložených šancí. Po hodině hry běžel na branku hostí Lux a jeho střela z hranice šestnáctky skončila na tyči. V 68. min. připravil Pinkas stoprocentní šanci Polákovi, ale ten z deseti metrů nedokázal překonat brankáře Baníku. Hosté zahrozili dvěma trestnými kopy zkušeného P. Potužníka, ale branka z nich také nepadla. V 81. min. vystřelil ze dvaceti metrů Lux a tyč vamberské svatyně zazvonila podruhé.

Miloš Zeman, hrající předseda AFK Častolovice: „Odehráli jsme velmi dobré utkání a při troše štěstí mohly všechny body zůstat doma..“

Jan Čermák, trenér Baníku Vamberk: „Zasloužená remíza. Utkání na hřišti soupeře jsme takticky zvládli. Domácí se nás snažili překvapit rychlým přechodem do útoku, což jsme dokázali eliminovat. Jsme rádi, že podzim skončil. Těšíme se na jaro.“

Branky: 37. Pavel Mráz – 26. Horák. Poločas: 1:1. AFK Častolovice: Jedlička – Přikryl (7. Zeman) – Slanina, Beneš, Cvejn – Plocek, Pavel Mráz, Polák, Lorenc – Lux, Petr Mráz (58. Pinkas). Baník Vamberk: J. Flekr – Dostál – Baculák, Kubias – Havel, Přikryl, Horák, Hamerský – P. Potužník, Mráz, Olejarz (70. M. Potužník).

Č. Meziříčí – Albrechtice 2:5

Okresní derby mělo překvapivě hladký průběh. Hostujícím Albrechticím se podařilo porazit rivala z Českého Meziříčí i ve druhém vzájemném utkání (v 1. kole 2:1) a v tabulce ho předhonily.

Milan Hašek, trenér FC České Meziříčí: „Jak se říká, po posvícení bývá… Bohužel jsme nedokázali zopakovat dobrý výkon proti Vamberku (6:0 – pozn. red.). Soupeř většinou hraje to, co mu dovolíte. A my jsme mu tentokrát dovolili skutečně hodně. Hráli jsme tragicky a hostům vycházely protiútoky. Mohli jsme vyrovnat na 2:2, ale ani v koncovce se nedařilo. Hosté hráli přímočaře a dokázali naše hrubky trestat. Mohli jsme prohrát vyšším rozdílem, ale naštěstí byl naším nejlepším hráčem na hřišti gólman Baše. Klíčové okamžiky se odehrály dvacet minut před koncem. Snížili jsme na 2:3, ale vzápětí hned inkasovali.“

Vladimír Pacholík, trenér SK Albrechtice: „I o tomto víkendu jsme našim příznivcům i soupeři přichystali malé překvapení v podobě příchodu zkušeného brankáře Miroslava Rückera na výpomoc. Byl to dobrý tah, který vedl k bodovému zisku. Mirek všem přítomným na hřišti v Českém Meziříčí ukázal, že ani po roční pauze chytat nezapomněl, a přispěl k našemu zaslouženému vítězství. Soupeře jsme po většinu utkání přehrávali, vytvářeli si brankové příležitosti a nebýt skvělých zákroků domácího brankáře Bašeho, naše vítězství by bylo ještě vyšší. Výrazná výhra nás těší dvojnásob, protože jsme ji dosáhli po výborném výkonu. Pochvalu zaslouží celý kolektiv. Závěr podzimu nás zastihl v dobré psychické i herní pohodě. S podzimem tak v našem táboře panuje spokojenost.“

Branky: 24. Kozák, 70. Slánský – 12. 30. 65. a 86. Hořínek 4, 71. Jaroš. Poločas: 1:2. FC Č. Meziříčí: Baše – Kozák – Šichan (56. Kubíček), Martin Slezák, Kupka - P. Tomášek (74. Tetřev), Havel, J. Tomášek, Kyška – Slánský, Hrubý (46. Miroslav Slezák). SK Albrechtice: Rücker – Velíšek, Zeman, Pírko (65. Strnad), Benák – Kamš, Jaroš, Kotýza, Kučera (75. Kuzma) – Čepelka, Hořínek (88. Pitra).

1. Třebechovice 9 5 0 31:7 32
2. Ohnišov 9 3 2 24:10 30
3. Albrechtice n. O. 8 0 6 34:26 24
4. Malšovice 6 5 3 29:20 23
5. České Meziříčí 6 3 5 31:24 21
6. Předměřice 6 3 5 26:23 21
7. Vamberk 5 4 5 26:22 19
8. Černíkovice 5 3 6 30:30 18