Kostelečtí fotbalisté vybojovali povinnou výhru nad soupeřem, který v sezoně pouze jednou zvítězil. Na sobotní „výlet“ do Kunčic hodně dlouho nezapomenou fotbalisté Dobrušky. Po lekci v Kunčicích si odvezli půltuctový debakl.

Milíčeves - Kostelec 1:2

Po oboustranně opatrném začátku hosté v 9. min. zahrozili z trestného kopu. Karnasovu utěšenou střelu brankář konečky prstů vyrazil na roh. Za tři minuty se před půlící čarou dostal míč k Řehákovi, ten si poradil se vším, co mu stálo v cestě, a po samostatném průniku z rohu malého vápna prostřelil brankáře – 0:1. Hosté zůstali i nadále aktivnější, ale ze série rohů nic nevytěžili. Ve 20. min. se na hranici velkého vápna dostal k míči Chochola, mířil nad. Ve 39. min. zahráli hosté trestný kop a svoje umění musel ukázat i kostelecký brankář Matoušek, míč směřující k zadní tyči vyrazil na roh. Ve třetí minutě druhé půle se do listiny střelců mohl zapsat Mlynář, ale jeho střela skončila mimo tři tyče. V 65. min. po chybné rozehrávce domácího gólmana zatáhl na hranici velkého vápna míč Mlynář a přihrávku poslal do malého vápna Karnasovi a ten ve skluzu dopravil míč do branky – 0:2. O tři minuty později se dostali ke slovu také domácí. Po průniku z pravé strany snížil Kalenda – 1:2. Kostelečtí fotbalisté se v samotném závěru utkání soustředili na udržení nejtěsnějšího vedení a přizpůsobili se hře domácích. Spousta nakopávaných míčů tak končila na jedné či na druhé straně v autech , v rukou gólmanů či na kopačkách pozorných stoperů.

Stanislav Procházka, trenér FC Kostelec n. O: „Z naší strany to nebylo nejpovedenější utkání, ale vyhráli jsme, a to se počítá. V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Ve druhém se hra vyrovnala a my jsme se přizpůsobili soupeři. V našem týmu zahráli dobře oba nejmladší hráči a také celá obrana.“

Branky: 12. Řehák, 65. Karnas – 68. Kalenda. ŽK: 0:1. FC Kostelec nad Orlicí: Matoušek - Mitana, Řehák, Klapal, Hodač - Mlynář, Chochola (70. Čihák), Kvasnička (86. Buben), Šrámek - Karnas, Bolehovský.

Kunčice - Dobruška 6:0

Krutý debakl Dobrušky se rodil hned v úvodních minutách. První gól inkasovala už po třiceti vteřinách a v 5. min. to bylo již 2:0. Poločas skončil 3:0 a hostům se nepodařilo zastavit Kunčice ani na začátku druhé půle.

Petr Hypius, trenér SK Bystřičan Kunčice: „Naše vítězství je naprosto zasloužené. Po celý zápas jsme diktovali tempo hry, při troše štěstí mohla být naše výhra ještě výraznější. Hosté podali snaživý výkon, prohra je pro ně dost krutá.“

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Od začátku jsme nedokázali čelit náporu domácích a po hrubých individuálních chybách jsme inkasovali dva rychlé góly. Během celých devadesáti minut jsme nedokázali najít recept na zdolání kunčické obrany. Dokázali jsme si vytvořit jen dva až tři náznaky gólových šancí, ale v koncovce jsme neuspěli. Kunčice zvítězily naprosto zaslouženě, přičemž musím přiznat, že šestigólový debakl je vzhledem k počtu domácích střeleckých příležitostí ještě milosrdný. Jednoznačně jsme utržili pořádnou facku. Domácí mužstvo nás převýšilo ve všech herních činnostech a potvrdilo, že zcela zaslouženě figuruje na postupové příčce do krajského přeboru.“

Branky: Doležal 3, Hruška, Hornych, P. Vítek. Poločas: 3:0. TJ Dobruška: M. Malý – Horák - Jarkovský, Effenberk, Šotola – L. Danč, Mikušík, R. Danč (69. Dostál), Zrzavý (76. Alt), A. Zilvar – Hašek. (six)