Trenér Chasák: Rozdíl mezi týmy byl v pohotovější koncovce

Doudleby n. O. - /FOTOGALERIE/ Doudlebští fotbalisté v jarní premiéře přivítali na domácím trávníku těžkého soupeře. Favorit z Trutnova v boji o postup do divize určitě ještě neřekl poslední slovo.

24.3.2009

Doudleby – Trutnov 0:2Foto: Jan Dušek

Doudleby – Trutnov 0:2

Hosté od úvodních minut diktovali tempo hry a vytvářeli si střelecké pozice především ze střední vzdálenosti. Doudleby spíše bránily a snažily se využít rychlých brejků. Bohužel se projevila zimní příprava na rovných umělých trávnících, a tak spíš než fotbal připomínala jejich hra doslova kopanou. Trutnov se ujal vedení v 18. minutě, kdy se na hranici pokutového území uvolnil Holubec a křížnou střelou po zemi překonal Lasáka – 1:0. Do přestávky hosté vyslali na doudlebskou branku ještě několik nebezpečných střel, ale zvýšit vedení nedokázali.

Druhý poločas přinesl zvýšenou aktivitu doudlebských fotbalistů. Lépe kombinovali a zrychlili přechod do útoku. Přestože soupeře vyloženě nepřehráli, dokázali s ním držet krok a míč se přeléval z jedné strany na druhou. Šikovnější v koncovce byli znovu hosté, když zaváhání domácí obrany využil Hejna. Natlačil se mezi dva obránce a díky důrazu poslal míč hlavou k levé tyči Lasákovy branky - 0:2. Doudleby mohly utkání zdramatizovat pět minut před koncem. Schod se ocitl sám před trutnovským brankářem, ale ten jeho pokus bravurně zlikvidoval.

TJ Velešov Doudleby n. O. – FK Trutnov 0:2 (0:1). Branky: 18. Holubec, 84. Hejna. Rozhodčí: Jan Staněk (Hradec Králové). ŽK: 2:1. Diváků: 80.

Hlas trenéra

Jan Chasák, trenér TJ Velešov Doudleby: „Soupeř patří mezi největší favority soutěže. Uvědomovali jsme si jeho kvality, proto jsme se snažili hrát především pozorně zezadu. Nakonec jsme Trutnovu vítězství ulehčili, protože jsme vyrobili zbytečné chyby, které dokázal potrestat. Mohli jsme zápas zdramatizovat, ale bohužel velké chyby za stavu 0:1 a 0:2 jsme nedokázali zužitkovat. V pohotovější a přesnější koncovce byl největší rozdíl mezi oběma celky. Myslím si, že utkání nemělo příliš vysokou kvalitu, podepsala se na tom jarní nerozehranost a měkčí terén. Fotbalová krása na něm šla tentokrát stranou.“

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

SkiResort Černá hora - Pec postavil v lyžařském areálu v Černém Dole novou lanovku. V minulých dnech na ní instaloval sedačky, teď projde zátěžovými zkouškami.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.